„Девојка или вонземјанин?“ - 18 фото докази дека е ужасно кога луѓето претеруваат со Фотошоп
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


„Девојка или вонземјанин?“ - 18 фото докази дека е ужасно кога луѓето претеруваат со Фотошоп

Кога девојките ќе претераат со Фотошоп на градите или задникот или мажите ќе си го направат лицето како на восочна кукла... Најголемите Фотошоп промашувања.

ima-li-nos-18-foto-dokazi-deka-e-uzhasno-koga-lugjeto-preteruvaat-so-fotoshop-01.jpg

Некои луѓе толку многу претеруваат со Фотошоп во последно време што фотографиите им се на граница помеѓу вистина и фантазија.

Изгледаат нереално, па дури и како да не се од овој свет, а на социјалните мрежи и на форумите други луѓе ги споделуваат овие неуспешно фотошопирани фотки со интересни описи. 

Фотошоп катастрофи:

„Каде ѝ е носот?“

ima-li-nos-18-foto-dokazi-deka-e-uzhasno-koga-lugjeto-preteruvaat-so-fotoshop-02.jpg

„Главата да не му е премала за телото?“

ima-li-nos-18-foto-dokazi-deka-e-uzhasno-koga-lugjeto-preteruvaat-so-fotoshop-03.jpg

„Различен број на години за различни пригоди – може да си биде ќерка на сама себе.“

ima-li-nos-18-foto-dokazi-deka-e-uzhasno-koga-lugjeto-preteruvaat-so-fotoshop-04.jpg

„Како да не е oд овој свет.“

ima-li-nos-18-foto-dokazi-deka-e-uzhasno-koga-lugjeto-preteruvaat-so-fotoshop-05.png

„Само мааалку изобличено тело.“

ima-li-nos-18-foto-dokazi-deka-e-uzhasno-koga-lugjeto-preteruvaat-so-fotoshop-06.png

„Реалност vs. Инстаграм.“

ima-li-nos-18-foto-dokazi-deka-e-uzhasno-koga-lugjeto-preteruvaat-so-fotoshop-07.jpg

„Со толку долги нозе може ќе успее да го допре небото.“

ima-li-nos-18-foto-dokazi-deka-e-uzhasno-koga-lugjeto-preteruvaat-so-fotoshop-08.jpg

„Упс, каде е папокот?“

ima-li-nos-18-foto-dokazi-deka-e-uzhasno-koga-lugjeto-preteruvaat-so-fotoshop-09.png

„Заборавила да го измазни стомачето на сенката од ѕидот.“

ima-li-nos-18-foto-dokazi-deka-e-uzhasno-koga-lugjeto-preteruvaat-so-fotoshop-10.jpg

„Има доста разлика фотката без и со средување.“

ima-li-nos-18-foto-dokazi-deka-e-uzhasno-koga-lugjeto-preteruvaat-so-fotoshop-11.png

Уште 8 на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 пати кога било толку топло, што се стопило сѐ наоколу (фото) Сте доживеале ли некогаш толку високи температури што нешто во околината ви се с...
11 фото докази дека светот е убаво место за живот Девојки што ги запросуваат момчињата, дедовци со „луди“ миленици... Ширењето поз...
9-неделно бебе со убедливо најгуста коса (фото) Иако има само 2 месеци има фризура на која многумина ќе ѝ позавидат. Рензо ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg