Таа нема поим од цртање, а сонувала да стане тату мајстор, но клиентите ја обожаваат затоа што слика како мало дете (фото)

Хелен Фернандес немала поим од цртање, но тоа не ја спречило да си го оствари сонот и да стане мајстор за тетовирање. Родена во Бразил, таа го отворила студиото Малфеитона. Иако нејзиниот талент за цртање не е баш сјаен, клиентите ја обожаваат токму поради тоа.

Taa-nema-poim-od-crtanje-a-sonuvala-da-stane-tatu-majstor-01.jpg

На почетокот ги тетовирала пријателите бесплатно, но подоцна интересот за нејзината работа се зголемил. Во 2017 година го отворила и официјалниот профил на Инстаграм, а со текот на времето нејзините цртачки вештини малку се подобриле.

Сепак, ѕирнете дел од нејзините симпатични тетоважи кои изгледаат како да ги нацртало мало дете и запрашајте се - дали би дозволиле да ве истетовира младата девојка? 

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хипонотизирачка убавина, живот исполнет со мистерија и гласини за афери – Омилената манекенка на Кок... Во 1950-тите години на минатиот век, на нејзината убавина ѝ се восхитувал целиот...
Тажната жена последна се смее – Дора Мар, талентирана Југословенка чиј живот за малку ќе го уништел ... На Теодора Марковиќ, ќерката на познатиот хрватски архитект Јосип Марковиќ, изгл...
Лицето ѝ се дефомирало од болест, била нарекувана „најгрдата жена во светот“ – Тажната приказна на М... Животот на Мери Ен бил генерално добар – работела како медицинска сестра, била в...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg