Несовесни купувачи, себични колеги - Луѓе споделуваат со што сè се соочуваат на работа (фото)


Несовесни купувачи, себични колеги - Луѓе споделуваат со што сè се соочуваат на работа (фото)

Секое работно место е важно, но не секој има среќа да си најде работа во добра фирма. Некогаш проблем се шефовите, некогаш колегите, а доста често најголем проблем претставуваат купувачите и клиентите.

nesovesni-kupuvachi-sebichni-kolegi-lugje-spodeluvaat-so-shto-se-se-soochuvaat-na-rabota-foto-01.jpg

Многу луѓе имаат навистина огромно трпение, особено ако се во работна средина каде што не се воопшто ценети, без разлика дали од надредените или потрошувачите.

А, кога немаат друг избор освен да премолчат, „жалењето“ на интернет сигурно им дава некаква утеха.

Во продолжение неколку фотки од фрустрирани работници со огромно трпение:

„Дизајнерот во фирмата направи забавна налепница за микробрановата“

nesovesni-kupuvachi-sebichni-kolegi-lugje-spodeluvaat-so-shto-se-se-soochuvaat-na-rabota-foto-02.JPG

„Еве како изгледа сметот што го собирам од пицерија“

nesovesni-kupuvachi-sebichni-kolegi-lugje-spodeluvaat-so-shto-se-se-soochuvaat-na-rabota-foto-03.JPG

„Го менував подот во една куќа и…“

nesovesni-kupuvachi-sebichni-kolegi-lugje-spodeluvaat-so-shto-se-se-soochuvaat-na-rabota-foto-04.JPG

„На работа имам задача да ја проверувам поштата на шефот. Вака ми изгледаа панталоните откако отворив неколку честитки за Божиќ. Зошто ставате толку светки?“

nesovesni-kupuvachi-sebichni-kolegi-lugje-spodeluvaat-so-shto-se-se-soochuvaat-na-rabota-foto-05.JPG

„Благодарение на несовесните луѓе, треба да собирам и отпад од рафтовите во маркетот. Зошто го правите ова?“

nesovesni-kupuvachi-sebichni-kolegi-lugje-spodeluvaat-so-shto-se-se-soochuvaat-na-rabota-foto-06.JPG

„Прв ден на работа. Гледајте го кабелот од слушалката“

nesovesni-kupuvachi-sebichni-kolegi-lugje-spodeluvaat-so-shto-se-se-soochuvaat-na-rabota-foto-07.JPG

„Некој ставил хартија за бришење наместо филтри за кафе“

nesovesni-kupuvachi-sebichni-kolegi-lugje-spodeluvaat-so-shto-se-se-soochuvaat-na-rabota-foto-08.JPG

„Зошто на луѓето им е тешко да го вратат продуктот на местото каде што го нашле?“

nesovesni-kupuvachi-sebichni-kolegi-lugje-spodeluvaat-so-shto-se-se-soochuvaat-na-rabota-foto-09.JPG

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Работи што не сте ги знаеле за Канада и причини зошто луѓето сакаат да живеат таму Можеби кога ќе се спомне Канада, помислувате на ладна земја во која животот не е...
Вирален хит: Што е чудно на оваа матурска фотка? Прославата на матурската вечер е важен момент од животот на сите млади. Обично с...
7 луѓе кои сфатиле дека животот е еден и треба да живеат така како што сакаат Кој рече дека на 31 година е доцна да возите велосипед или на 45 да научите да и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg