13 оптички илузии од реалноста – ќе треба да погледнете двапати за да сфатите што се случува

Не, не се фотошопирани фотки, туку реални ситуации уловени во вистинско време, па ќе мора да ги погледнете двапати за да сфатите што гледате.

13-optichki-iluzii-od-realnosta-kje-treba-da-poglednete-dvapati-za-da-sfatite-shto-se-sluchuva-01.jpg

Понекогаш очите може да нѐ излажат на прв поглед, но колку брзо вие се снаоѓате со оптички илузии?

Колку време ќе ви треба за да сфатите што се случува навистина на овие фотографии од реалноста?

Погледнете ги добро овие кадри кои креираат оптички илузии, а ги споделуваат луѓе на Редит:

„Сестра ми ја направи оваа фотка денес“

13-optichki-iluzii-od-realnosta-kje-treba-da-poglednete-dvapati-za-da-sfatite-shto-se-sluchuva-02.jpg

„И јас морав да погледнам двапати“

13-optichki-iluzii-od-realnosta-kje-treba-da-poglednete-dvapati-za-da-sfatite-shto-se-sluchuva-03.jpg

„Излупената боја на ѕидот која изгледа како сенка на некое чудовиште“

13-optichki-iluzii-od-realnosta-kje-treba-da-poglednete-dvapati-za-da-sfatite-shto-se-sluchuva-04.jpg

„И вие помисливте дека животинчето е лого на камионот?“

13-optichki-iluzii-od-realnosta-kje-treba-da-poglednete-dvapati-za-da-sfatite-shto-se-sluchuva-06.jpg

„На прв поглед личи на сирена“

13-optichki-iluzii-od-realnosta-kje-treba-da-poglednete-dvapati-za-da-sfatite-shto-se-sluchuva-05.jpg

„Куче со брада?“

13-optichki-iluzii-od-realnosta-kje-treba-da-poglednete-dvapati-za-da-sfatite-shto-se-sluchuva-07.jpg

„Дел од eзерцето е пресушен и изгледа како да е наопаку“

13-optichki-iluzii-od-realnosta-kje-treba-da-poglednete-dvapati-za-da-sfatite-shto-se-sluchuva-08.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

14 фотки кои ќе направат да се чувствувате минијатурно Сте помислиле ли колку е всушност голем мостот Голден гејт во Сан Франциско во с...
Корисни предмети што нашите баби и дедовци ги немале, а ние ги земаме „здраво за готово“ Првите машини за перење облека погодни за домашна употреба се појавиле во 1937 г...
Од Грција до Мексико без облека – Пар од Белгија патува низ светот и секаде се сликаат голи (фото) Грција, Хрватска, Црна Гора, Тајланд, Колумбија се само дел од државите кои овој...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg