Суровата реалност што ја живееме, низ илустрации

Појава на разни нови вируси, постојана тензија, војни и страдање на невини луѓе... Како изгледа реалноста која ја живееме секој ден? Што се случува со светот?

surovata-realnost-shto-ja-zhiveeme-niz-ilustracii-01.jpg

Кои работи го измачуваат светот? Со кои проблеми се соочуваат луѓето од целиот свет?

Даниел Гарсија е професионален илустратор од Португалија кој на суров начин низ илустрации ни ја доловува реалноста што ја живееме.

Суровата реалност, низ илустрации:

Неправда во распределбата на парите и огромни класни разлики.

surovata-realnost-shto-ja-zhiveeme-niz-ilustracii-02.jpg

Сè се претвори во машинерија за пари.

surovata-realnost-shto-ja-zhiveeme-niz-ilustracii-03.jpg

Загадувањето е огромно, а климатските промени загрижувачки.

surovata-realnost-shto-ja-zhiveeme-niz-ilustracii-04.jpg

Војни и страдање на невини луѓе.

surovata-realnost-shto-ja-zhiveeme-niz-ilustracii-05.jpg

Недостиг од електрична енергија.

surovata-realnost-shto-ja-zhiveeme-niz-ilustracii-06.jpg

Екстремно загадување на воздухот.

surovata-realnost-shto-ja-zhiveeme-niz-ilustracii-07.jpg

Трката на родителите да сврзат крај со крај, а притоа да не го запостават своето дете/деца.

surovata-realnost-shto-ja-zhiveeme-niz-ilustracii-08.jpg

Уште 7 илустрации на следната страна...Би можело да ве интересира:

Низ илустрации: 19 докази дека на жените не им е лесно + работи за кои најчесто ги осудуваат „Што да облечам?“, „Леле не можам да најдам термин за депилација“, „Купив нови х...
Од Грција до Мексико без облека – Пар од Белгија патува низ светот и секаде се сликаат голи (фото) Грција, Хрватска, Црна Гора, Тајланд, Колумбија се само дел од државите кои овој...
16 фото-докази дека во светот уште постојат кавалери и мажи кои ги почитуваат жените Професор кој го држи детето на студентка додека таа фаќа белешки на предавањето,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg