Тест: Ќе ги препознаете ли лажните насмевки?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Тест: Ќе ги препознаете ли лажните насмевки?

test-ke-gi-prepoznaete-li-laznite-nasmevki

Овој тест/експеримент е направен за да видите дали можете да направите разлика помеѓу вештачка- лажна и вистинска насмевка.

Има 20 прашања, поточно 20 насмевки на 20 луѓе и максимум ќе ви одземе 10 минути. Базирано е на истражување на професорот Пол Екман, психолог на Универзитетот во Калифорнија.

Имате можност кај секој човек на копчето плеј еднаш да ја погледнете насмевката.

Ние се покажавме доста добро на овој тест со 3 погрешни одговори, а очекуваме и вие да споделите колку добро ги проценувате луѓето.

Отворете го тестот тука и споделете ги вашите резултати во коментарите.

Колку успеавте да погодите?

Би можело да ве интересира:

Тест: Дали сте „чудак“? Вашите навики и избори говорат многу за вас, па преку овој квиз дознајте каква л...
Тест: Која од двете девојки е побогата? Можете ли да направите разлика помеѓу девојка која е навистина богата и девојка ...
Тест: Каде се крие љубовникот? На прв поглед, жената изгледа невино додека си ги полева цвеќињата, но во дворот...