Пред и потоа: Колку се менуваат милениците откако ќе бидат вдомени?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 21-09-2020


Пред и потоа: Колку се менуваат милениците откако ќе бидат вдомени?

Одлуката да се чува домашно милениче, со сите задачи и одговорности кои тоа ги носи со себе е навистина тешка, бидејќи тоа претставува голема обврска.

pred-i-potoa-15-fotki-od-milenicinja-koi-imale-srekja-da-bidat-vdomeni-kaj-vistinski-lugje-001.jpg

Преземањето на таква одговорност, секако ќе внесе огромна промена во вашиот живот, но и во животот на миленичето.

Следните фотки од кучиња и мачки, пред и откако биле земени од прифатилиште за напуштени животни, ќе ви покажат што за едно животно значи да најде грижлив и посветен сопственик.

Среќата на нивните лица е нешто кое зборува само за себе.

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

13 миленици кои одлично би се снашле во улога на човек (фото) Многумина велат дека домашните миленичиња многу си личат со сопственикот, или ба...
Фотки заради кои ќе посакате да им подарите куче на децата И повеќе од јасно е дека децата и кучињата се одлична комбинација за пријателств...
Кога животни ќе дојдат на неочекувана посета (фото) Животните имаат моќ да ви ја разнежнат душата, посебно кога ќе ви се појават во ...

Најчитани неделава