Јана - Мачето со две лица
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 21-09-2020


Јана - Мачето со две лица

Природата знае да биде навистина чуден уметник не само кога се во прашање пејзажите, туку понекогаш и животните.

Zapoznajte-ja-Jana-maceto-so-dve-lica-01

Мачето Јана е совршен доказ за тоа.

Нејзиното геометриски поделено лице кога би го гледале само од една страна би биле убедени дека станува збор за две сосема различни мачиња.

Таа за првпат се појавила во јавноста барајќи нов сопственик на сајт за згрижување миленици. Секако, за кратко време го пронашла.

Денес таа живее со Елизабет, студентка по дизајн и архитектура од Белорусија, благодарениe на која малата Јана стана интернет сензација со повеќе од 16 илјади следбеници на Инстаграм.

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кога животните ќе зажалат за својата одлука (фото) Животните се многу љубопитни суштества, а тоа понекогаш ги тера да направат и по...
Херои на денот - Пар спаси мајка со 11 мали патчиња и ги однесе на кејот на Вардар Јана и нејзиниот сопруг се наши херои на денот. Малите дела многу значат, навива...
Кога животните не сакаат да се одделат од нивните сопственици (фото) Многу од нас не можат да си го замислат животот без нивното домашно милениче. ...

Најчитани неделава