Јана - Мачето со две лица


Јана - Мачето со две лица

Природата знае да биде навистина чуден уметник не само кога се во прашање пејзажите, туку понекогаш и животните.

Zapoznajte-ja-Jana-maceto-so-dve-lica-01

Мачето Јана е совршен доказ за тоа.

Нејзиното геометриски поделено лице кога би го гледале само од една страна би биле убедени дека станува збор за две сосема различни мачиња.

Таа за првпат се појавила во јавноста барајќи нов сопственик на сајт за згрижување миленици. Секако, за кратко време го пронашла.

Денес таа живее со Елизабет, студентка по дизајн и архитектура од Белорусија, благодарениe на која малата Јана стана интернет сензација со повеќе од 16 илјади следбеници на Инстаграм.

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На кои важни животни лекции може да ве научи вашата мачка? Иако за мачките се зборува дека не сакаат никој друг освен себе, тоа не е вистин...
10 најубави раси на едни од најграциозните животни – коњите Коњите се едни од најблагородните суштества на оваа планета. Луѓето се импресио...
Животните цел живот се врзани со ланци - Розово обоената слика на суровата реалност во циркусот Огромен дел од човековата популација се изјаснила дека обожава животни, па порад...