Како вистинска дива: Кученце го живее сонот на сите луѓе (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Како вистинска дива: Кученце го живее сонот на сите луѓе (фото)

Запознајте ја неодоливата Tinkerbelle! Таа има нешто повеќе од два килограми, а паралелно е модел, глумица, патувачка блогерка и голема фешнистка.

kako-vistinska-diva-kuchence-go-zhivee-sonot-na-site-lugje-foto-1.jpg

„Професионалната дива“, како ѝ стои во описот на нејзиниот профил на Инстаграм, го живее животот со полни плеќи, а секојдневно ја следат повеќе од 155 илјади луѓе на социјалната мрежа.

Tinkerbelle е мешанка од малтезер и континентален џуџест шпаниел и има неверојатен стил.

По потекло е од Њујорк, но моментално патува низ Италија, каде ги испробува сите деликатеси и посетува најбитните знаменитости.

Таа го посетила и Лас Вегас, каде малку трошела пари на коцкање, се капела на Хаваите и уживала во Дизниленд.

Додека не патува, таа обожува да се костимира во своите омилени ликови, како Хари Потер и Одри Хепберн, а кога ѝ е доста од сè, си плови на своето фламинго во базен.

Секој нов ден на Tinkerbelle ѝ е нова авантура од соништата. И после некој ќе рече – тешок е кучешкиот живот?

М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Терапија со кучиња - хотел каде може да си играте со спасени миленичињ... Ги спасуваат, им обезбедуваат кров над глава, им помагаат да ги надминат траумит...
На кои важни животни лекции може да ве научи вашата мачка? Иако за мачките се зборува дека не сакаат никој друг освен себе, тоа не е вистин...
Тежи 65 kg и е најголемата маза што сте ја виделе – запознајте го снеж... Неговата мајка е самојед, а според ветеринарот многу веројатно е неговиот татко ...