Пред и потоа: Колку се менува животот на мачињата откако ќе ги вдомите?


Пред и потоа: Колку се менува животот на мачињата откако ќе ги вдомите?

Да се чува милениче дома е вистинска среќа и сите кои го делат или некогаш го делеле домот со некое животинче ќе се согласат со тоа.

pred-i-potoa-fotki-od-vdomeni-machinja-koi-kje-vi-go-stoplat-srceto-01.jpg

И животните кои се напуштени или живеат на улица заслужуваат втора шанса. Потребна им е само љубов и топол дом за да прераснат во здрави и силни животни.

Мачињата на фотките биле најдени во тешка состојба и спасени. Споредбата пред да се вдомат и откако добиле правилна нега и внимание е очигледна.

Погледнете ги фотките кои можеби и вам ќе ве инспирираат да си вдомите мало крзнено пријателче:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фотки заради кои ќе посакате да им подарите куче на децата И повеќе од јасно е дека децата и кучињата се одлична комбинација за пријателств...
Фотограф „уловил“ редок жолт пингвин: Ги има 1 на 146.000 (фото) Природата постојано нè изненадува со своите нови видови. Пингвините се препознат...
Една слика – илјада зборови: Емотивни фотки со воени и полициски кучиња Оние кои имаат куче, знаат колку е силна врската помеѓу нив, па секој момент со ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg