8 најразгалени миленици на светот, кои живеат во луксуз поради богатите сопственици


8 најразгалени миленици на светот, кои живеат во луксуз поради богатите сопственици

Имаат лично за нив изградени куќи, одат еднаш неделно на фризер, наследуваат милиони и што уште не.

8-najrazgaleni-milenici-na-svetot-koi-zhiveat-vo-luksuz-poradi-bogatite-sopstvenici-01.jpg

Некои кучиња имаат секојдневна борба за да пронајдат корка леб за себе, додека други, кои ја имале среќата да се најдат во домот на некое богато семејство, живеат во невиден луксуз.

Дел од најразгалените миленици на светот:

Откако Сузан и Мајкл Кросленд добиле на лотарија на нивното куче Арчи му изградиле кралска куќа со трон и џакузи.

8-najrazgaleni-milenici-na-svetot-koi-zhiveat-vo-luksuz-poradi-bogatite-sopstvenici-03.jpg

Шерон од Њујорк со своите 6 кучиња се појави во шоуто „Spoiled Rotten Pets“. Секое од нив има своја спална соба и секоја седмица одат на професионален стилист.

8-najrazgaleni-milenici-na-svetot-koi-zhiveat-vo-luksuz-poradi-bogatite-sopstvenici-02.jpg

Грофицата од Германија Карлота Либенштајн по нејзината смрт му го оставила богатството на својот германски овчар и со 372 милиони долари тоа станало најбогатото куче на светот.

8-najrazgaleni-milenici-na-svetot-koi-zhiveat-vo-luksuz-poradi-bogatite-sopstvenici-06.jpg

Парис Хилтон е позната како вљубеничка во кучињата и мачките и таа за своите миленици изгради мини куќа со скали, мебел, лустери и клима уред.

8-najrazgaleni-milenici-na-svetot-koi-zhiveat-vo-luksuz-poradi-bogatite-sopstvenici-10.jpg

Уште 4 разгалени миленици на следната страна...Би можело да ве интересира:

Зошто да изберете да вдомите возрасно куче, наместо мало? Пред сè, изборот за тоа какво милениче ќе чувате е само ваш и вие најдобро знает...
Сè што треба да знаете ако одлучите да чувате мачка Чувањето милениче е многу повеќе од тоа да го одржуваме во живот со храна и вода...
Тајванското село Хоутонг е сон за љубителите на мачки (фото) Во селото живеат многу повеќе мачки отколку луѓе и луѓето се трудат на мачките о...