Љубовта меѓу негувателот и жирафите во ЗОО Скопје стана хит вест низ цел свет (фото)


Љубовта меѓу негувателот и жирафите во ЗОО Скопје стана хит вест низ цел свет (фото)

Кога убавите приказни од Македонија ќе се прошират низ светот...

ljubovta-megju-neguvatelot-i-zhirafite-vo-zoo-skopje-stana-hit-vest-niz-cel-svet-foto-01.jpg

Фотографот Горан Анастасовски на порталот „BoredPanda“ објави фотографии од негувателот Ристе и жирафите во зоолошката градина во Скопје, на кои се гледа специјалната врска помеѓу нив.

Емоциите со кои зрачат фотографиите ги освоија сите, па така веста за посветениот македонски негувател ја пренесоа низа други светски портали, како што се beetzer.com, shnyagi.net, pressa.tv итн.

Фотките што го освоија светот:

Фото: BoredPanda - Горан Анастасовски

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

25 фото докази дека на секое дете му е потребно милениче Иако многумина се скептици, сепак нема ништо поубаво од тоа кога ќе видите како ...
13 миленици кои одлично би се снашле во улога на човек (фото) Многумина велат дека домашните миленичиња многу си личат со сопственикот, или ба...
Тајванското село Хоутонг е сон за љубителите на мачки (фото) Во селото живеат многу повеќе мачки отколку луѓе и луѓето се трудат на мачките о...