Љубовта меѓу негувателот и жирафите во ЗОО Скопје стана хит вест низ цел свет (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Љубовта меѓу негувателот и жирафите во ЗОО Скопје стана хит вест низ цел свет (фото)

Кога убавите приказни од Македонија ќе се прошират низ светот...

ljubovta-megju-neguvatelot-i-zhirafite-vo-zoo-skopje-stana-hit-vest-niz-cel-svet-foto-01.jpg

Фотографот Горан Анастасовски на порталот „BoredPanda“ објави фотографии од негувателот Ристе и жирафите во зоолошката градина во Скопје, на кои се гледа специјалната врска помеѓу нив.

Емоциите со кои зрачат фотографиите ги освоија сите, па така веста за посветениот македонски негувател ја пренесоа низа други светски портали, како што се beetzer.com, shnyagi.net, pressa.tv итн.

Фотките што го освоија светот:

Фото: BoredPanda - Горан Анастасовски

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фото на денот: Ново бебе во Скопје ЗОО „Денеска се роди првото бебе лемур оваа година и на шега го крстивме Младен“, ни...
25 фото докази дека на секое дете му е потребно милениче Иако многумина се скептици, сепак нема ништо поубаво од тоа кога ќе видите како ...
Колку е различен светот низ очите на животните? Ако мислите дека сите го гледаме светот низ исти очи - не сте свесни колку греши...

Спонзорирани линкови: