Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


12 фото докази дека кучето му е најдобар пријател на човекот

Оние кои немаат кучиња, можеби се скептични кога ќе слушнат дека тие можат да му бидат најдобар пријател на човекот.

12-foto-dokazi-deka-kucheto-mu-e-najdobar-prijatel-na-chovekot-01.jpg

Но, оние кои се горди сопственици на куче или некогаш биле, знаат дека ништо не може да ја замени таа силна врска.

Кучињата никогаш не го оставаат сам својот сопственик, му помагаат на секој можен начин, го штитат и се покрај него кога нема никој друг.

Тие се целосно посветени на сопственикот, доколку за возврат ја добијат истата љубов и приврзаност.

Доколку уште се сомневате, овие фото приказни ќе ве разубедат:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 работи што мора да ги правите за вашиот миленик, според ветеринари Ставете две кутии со песок за мачката, немојте да ги бањате милениците со шампон...
9 важни работи што треба да ги земете предвид кога го шетате вашето куче Секогаш собирајте го изметот на кучето и немојте да го влечете додека го шетате....
Маж со вештачко дишење реанимира морска желка во Грција – акцијата за спасување траела со часови (ви... Со часови траела операцијата за спасување на морска желка на островот Родос во Г...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg