Жена има домашно милениче кокошка - дури и се сончаат заедно (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
kozmeticarka 12-12-2019


Жена има домашно милениче кокошка - дури и се сончаат заедно (фото)

Тие имаат силна врска и секаде одат заедно. Кога ќе се умори кокошката Chookie нејзината сопственичка ја шета на рамо.

zhena-ima-domashno-mileniche-kokoshka-duri-i-se-sonchaat-zaedno-foto-01.jpg

Ангел Муири ја посвоила малата кокошка Chookie пред 18 месеци откако ветеринарот ѝ кажал дека таа нема каде да оди.

Тие се поврзале неверојатно и секаде одат заедно. 3-годишната кокошка живее со Ангел во нејзиниот дом во Мелбурн и обожава да ѝ седи во скут.

Тие одат на прошетки по плажа заедно, а кога Chookie ќе се умори, нејзината сопственичка ја става на рамо и ја шета. Заедно се сончаат, бараат морски школки и го привлекуваат внимание на околината.

Ангел дури и си го истетовирала своето домашно милениче на себе.

Како изгледа ова уникатно пријателство:

View this post on Instagram

Chickens are a girl's best friend 💜

A post shared by chookie + friends ♡ (@chookiechicken) on

View this post on Instagram

Chookie is such a beach babe 🌞

A post shared by chookie + friends ♡ (@chookiechicken) on

View this post on Instagram

Sleepy chookie 💜

A post shared by chookie + friends ♡ (@chookiechicken) on

View this post on Instagram

Just a girl and her chicken 🐔

A post shared by chookie + friends ♡ (@chookiechicken) on

Уште фотки на следната страна...Би можело да ве интересира:

Фото упатство + сите детали кои треба да ги знаете за капењето на ваше... Капењето направете го позитивно искуство за кучето, па нека биде забавно, а вие ...
13 миленици кои одлично би се снашле во улога на човек (фото) Многумина велат дека домашните миленичиња многу си личат со сопственикот, или ба...
8 знаци дека сте претерано опседнати со вашето милениче Миленичињата е невозможно да не ги сакаме со целото свое срце, но како и со секо...