8 знаци дека сте претерано опседнати со вашето милениче
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
kozmeticarka 12-12-2019


8 знаци дека сте претерано опседнати со вашето милениче

Миленичињата е невозможно да не ги сакаме со целото свое срце, но како и со секоја друга љубов, така и со оваа може да се претера.

8-znaci-deka-ste-preterano-opsednati-so-vasheto-mileniche-01.jpg

Сосема е разбирливо да го сакате своето милениче, да ви значи, да му ги славите родендените и да споделувате фотографии од него на социјалните мрежи. Но, дали можеби претерувате?

Ова се знаци на кои треба да обрнете внимание:

Го носите во ресторан на буквално секое излегување

И се расправате со менаџерите на локали каде не е дозволено внесување на миленици.

8-znaci-deka-ste-preterano-opsednati-so-vasheto-mileniche-03.jpg

Му зборувате со бебешки глас

И тоа трае подолго од неколку минути.

Имате панични напади ако не го видите долго време

Но, за ова никој не може да ви замери, бидејќи е сосема разбирливо.

go-obozhavate-svoeto-mileniche-no-dali-mozhebi-ste-opsednati-so-nego-02.jpg

Се обидовте да го направите интернет-ѕвезда

Можеби и успеавте до одреден степен, но потоа ви стана јасно дека не е тоа целта на чувањето милениче.

8-znaci-deka-ste-preterano-opsednati-so-vasheto-mileniche-02.jpg

Имате радосница за своето милениче

Додека другите околу вас имаат радосница за бебиња.

Мислите дека ве разбира

И му зборувате и му се исповедувате.

go-obozhavate-svoeto-mileniche-no-dali-mozhebi-ste-opsednati-so-nego-03.jpg

Пречесто зборувате за него

Па луѓето ве опоменуваат поради тоа.

Сакате да можеше да ви врати на прашањата

Но, зарем има сопственик на милениче кој не го сака ова?

Е. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 нешта кои вашето куче не сака да му ги правите Ако сакате да бидете навистина најдобри пријатели со своето куче, тоа значи дека...
Слеп златен ретривер и неговата пријателка-водич го освојуваат Инстагр... Тешкотиите во животот не само што ве тестираат, туку и ви откриваат кои се вашит...
Зошто кучињата се најдобри пријатели на дечињата со аутизам? Неоспорен факт е дека децата обожаваат животни. Љубовта помеѓу нив се одликува с...