Фотки од ретко, природно розово слонче во сафари во Јужна Африка


Фотки од ретко, природно розово слонче во сафари во Јужна Африка

Розовите слончиња ги има во цртаните на Дизни, но изгледа постојат и во дивината во Јужна Африка.

fotki-od-retko-prirodno-rozovo-slonce-vo-safari-vo-juzna-afrika-01.jpg

Едно слонче старо само 3 недели беше уловено на камера како си игра во Кругер националниот парк.

Она што привлекува внимание е неговата светла кожа која има розова нијанса.

fotki-od-retko-prirodno-rozovo-slonce-vo-safari-vo-juzna-afrika-02.jpg

Не се работи за албинизам, меѓутоа сепак е генетско нарушување на тенот кое ќе го задржи во текот на целиот живот.

Како изгледа уникатното розово слонче?

fotki-od-retko-prirodno-rozovo-slonce-vo-safari-vo-juzna-afrika-03.jpg

fotki-od-retko-prirodno-rozovo-slonce-vo-safari-vo-juzna-afrika-04.jpg

fotki-od-retko-prirodno-rozovo-slonce-vo-safari-vo-juzna-afrika-05.jpg

fotki-od-retko-prirodno-rozovo-slonce-vo-safari-vo-juzna-afrika-06.jpg

fotki-od-retko-prirodno-rozovo-slonce-vo-safari-vo-juzna-afrika-07.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 фото докази дека кучето му е најдобар пријател на човекот Оние кои немаат кучиња, можеби се скептични кога ќе слушнат дека тие можат да му...
Не ги прејадуваат и не им даваат од нивната храна: 7 работи кои добри сопственици на куче никогаш не... Оние кои никогаш немале милениче можеби се скептични, но оние кои пораснале со н...
Работи со кои може да му наштетите на кучето, без воопшто да сте свесни за тоа Oние кои имаат деца, сакаат постојано да дознаваат нови совети и трикови за одгл...

Најчитани неделава