Почина „намуртената мачка“ – социјалните мрежи се во тага
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 21-09-2020


Почина „намуртената мачка“ – социјалните мрежи се во тага

Намуртената мачка или Grumpy Cat која со години беше Инстаграм сензација и подлога за пресмешни мемиња - почина.

pocina-namurtenata-macka-socijalnite-mrezi-se-vo-taga-001.jpg

Славата ѝ започна во 2012-та година, кога на едно YouTube видео собра преку 15 милиони прегледи, а во наредните години се сликаше со големи имиња и славни ѕвезди кои само ја зголемија нејзината популарност.

pocina-namurtenata-macka-socijalnite-mrezi-se-vo-taga-2.jpg

pocina-namurtenata-macka-socijalnite-mrezi-se-vo-taga-3.jpg

pocina-namurtenata-macka-socijalnite-mrezi-se-vo-taga-4.jpg

Богатството кое го стекна низ годините се проценува на 100 милиони долари.

View this post on Instagram

Some days are grumpier than others...

A post shared by Grumpy Cat (@realgrumpycat) on

Намуртената мачка починала на 14-ти мај, во рацете на нејзината сопственичка.

pocina-namurtenata-macka-socijalnite-mrezi-se-vo-taga-1.jpg

Дури и во Мадам Тисо има нејзина реплика изработена од восок.

pocina-namurtenata-macka-socijalnite-mrezi-se-vo-taga-5.jpg

pocina-namurtenata-macka-socijalnite-mrezi-se-vo-taga-6.jpeg

pocina-namurtenata-macka-socijalnite-mrezi-se-vo-taga-7.jpg

pocina-namurtenata-macka-socijalnite-mrezi-se-vo-taga-8.jpg

Се потсетуваме на најдобрите фотки од намуртената мачка:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мачка, која била исчезната 10 години, повторно е дома Алекс очајно ја барала својата мачка и лепела постери во 2009 година , но од неа...
Пред 10 години докторите му предвидувале уште 3 месеци живот - љубовта кон кучињата го спасила Пред 10 години се соочил со мрачна прогноза од докторите, но сега е здрав, има с...
11 начини на кои вашата мачка потајно ви кажува дека ве сака Иако не можат да зборуваат и понекогаш изгледаат како да не искажуваат емоции, м...

Најчитани неделава