Не, не е монтажа – два морски лава си пловат „лабаво“ на брод
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Не, не е монтажа – два морски лава си пловат „лабаво“ на брод

Поранешниот американски фудбалер Џошуа Филипс е сведокот на овој несекојдневен настан.

ne-ova-ne-e-montaza-dva-morski-lava-si-plovat-labavo-na-brod-01.jpg

Замислете, си пловите со вашиот брод додека покрај вас, проаѓа друг на кој си уживаат два морски лава.

ne-ova-ne-e-montaza-dva-morski-lava-si-plovat-labavo-na-brod03.jpg

Снимката е направена во близина на Олимпија, во Вашингтон, САД.

Изгледа навистина нереално, но сепак е вистинито.

ne-ova-ne-e-montaza-dva-morski-lava-si-plovat-labavo-na-brod01.jpg

Погледнете го целото видео:

https://www.instagram.com/p/B6MY89yB1ND/?utm_source=ig_web_copy_link

Животниве баш знаат како да си го живеат животот, нели?

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Морски прасиња со коса поубава и од на Рапунзел Рапунзел? Аријана Гранде? Тие можат „вода да им носат“ на малите морски прасиња....
Тајванското село Хоутонг е сон за љубителите на мачки (фото) Во селото живеат многу повеќе мачки отколку луѓе и луѓето се трудат на мачките о...
Бојата на крзното им го открива карактерот: 5 интересни факти за мачките Многу од нас, а особено оние кои ги имаат како домашни миленици, мислат дека зна...

Најчитани неделава