Безгрижен мачешки живот во Италија, покрај море (фото)


Безгрижен мачешки живот во Италија, покрај море (фото)

Италијанката Алесандра е сопственичка на неодоливата мачка Грису и уште неколку други мачиња кои ги чува во својот дом во областа Лигурија.

bezgrizniot-zivot-na-maceto-grisu-vo-italija-01.jpg

Нејзините мачиња навистина уживаат во својот мачешки живот – јадат вкусна храна, се сончаат и си дремат, а Алесандра успешно ги лови нивните најинтересни моменти. Истите ги споделува на својот Инстаграм профил.

Богами, и нас не би ни било лошо со ваков поглед на море...

bezgrizen-maceski-zivot-vo-italija-pokraj-more-foto01.jpg

bezgrizniot-zivot-na-maceto-grisu-vo-italija-foto04.jpg

Најпопуларно од сите е мачето Грису - мачка од расата Kurilian Bobtail и се карактеризира со независност, интелигенција, многу се нежни и воопшто не се агресивни.

bezgrizniot-zivot-na-maceto-grisu-vo-italija-foto02.jpg

bezgrizniot-zivot-na-maceto-grisu-vo-italija-foto03.jpg

bezgrizen-maceski-zivot-vo-italija-pokraj-more-foto01_1.jpg

bezgrizen-maceski-zivot-vo-italija-pokraj-more-foto02.jpg

 Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мачка, која била исчезната 10 години, повторно е дома Алекс очајно ја барала својата мачка и лепела постери во 2009 година , но од неа...
Луху - мачето со најтажни очи во светот (фото) Мачките имаат прилично добар живот - спијат колку што сакаат, јадат бесплатно и ...
Предмети во домот со кои вашата мачка „не се согласува најдобро“ Мачките се одлични миленици бидејќи не бараат многу нега и грижа. Воглавно, овие...

Најчитани неделава