Позитива на денот: Во Берово се родија бебиња срни (фото + видео)


Позитива на денот: Во Берово се родија бебиња срни (фото + видео)

Малите срнички се позитивата на денот, а видеата од нив го топат срцето. Убавина од Берово...

pozitiva-na-denot-vo-berovo-se-rodija-bebinja-srni-foto-video-01.jpg

Во туристичкиот ресорт „Aurora Resort & Spa“ во Берово каде во зеленото пространство си живеат срни и елени пристигна принова.

Се родија две нови срнички, а чекаат уште четири.

Фотографијата и видеата од малите срнички дефинитивно ги прогласуваме за позитива на денот:

pozitiva-na-denot-vo-berovo-se-rodija-bebinja-srni-foto-video-03.jpg

pozitiva-na-denot-vo-berovo-se-rodija-bebinja-srni-foto-video-02.jpg

pozitiva-na-denot-vo-berovo-se-rodija-bebinja-srni-foto-video-01_1.jpg

pozitiva-na-denot-vo-berovo-se-rodija-bebinja-srni-foto-video-08.jpg

Новото бебе срнче во Аурора Ресорт. Нека е живо и здрави големо да порасне 🍾🎉🍻

Posted by Aurora Resort & Spa on Friday, June 5, 2020

Posted by Aurora Resort & Spa on Friday, June 5, 2020

С. С. | Црнобело / Фото извор: Aurora Resort & Spa

Би можело да ве интересира:

Фото на денот: Ново бебе во Скопје ЗОО „Денеска се роди првото бебе лемур оваа година и на шега го крстивме Младен“, ни...
Љубов среде Скопје: Две кучиња се позитива на овој врнежлив и сив ден (фото) И додека вчера имавме вистинска пролет во главниот град, денес Скопје е обвиено ...
25 фото докази дека на секое дете му е потребно милениче Иако многумина се скептици, сепак нема ништо поубаво од тоа кога ќе видите како ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg