Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Забавни фото-докази дека никогаш нема да се чувствувате осамено ако имате мачка или куче

Ако имате милениче како мачка или куче, тогаш сигурно не сте биле осамени ни на миг откако сте го вдомиле.

13-foto-dokazi-deka-nikogash-nema-da-se-chuvstvuvate-osameno-ako-imate-machka-ili-kuche-01.jpg

Иако имаат потполно различни карактери, и мачките и кучињата можат многу да се приврзат за нивните сопственици и почнуваат да ги следат буквално насекаде – од кујната, па сè до тоалетот.

Ако, пак, им е здодевно, знаат како да ве натераат да им обрнете внимание, а ако јадете нешто, тешко дека ќе ве остават на мир.

Самотијата навистина не постои ако имате мачка или куче, а следниве фотографии одлично го покажуваат тоа:

Доволно е само случајно да тропнете со нешто во кујната за да дојдат по вас

13-foto-dokazi-deka-nikogash-nema-da-se-chuvstvuvate-osameno-ako-imate-machka-ili-kuche-02.jpg

Верно ќе ве следат во тоалет и додека се мали, но и откако ќе пораснат

13-foto-dokazi-deka-nikogash-nema-da-se-chuvstvuvate-osameno-ako-imate-machka-ili-kuche-03.jpg

Не можете да се скриете никаде ако јадете нешто

13-foto-dokazi-deka-nikogash-nema-da-se-chuvstvuvate-osameno-ako-imate-machka-ili-kuche-04.jpg

Секогаш ќе имате друштво додека се подготвувате за работа

13-foto-dokazi-deka-nikogash-nema-da-se-chuvstvuvate-osameno-ako-imate-machka-ili-kuche-05.jpg

Очигледно, тоалетот им е омиленото место за дружба со вас

13-foto-dokazi-deka-nikogash-nema-da-se-chuvstvuvate-osameno-ako-imate-machka-ili-kuche-06.jpg

Сакаат да бидат дел од вашите хобија

13-foto-dokazi-deka-nikogash-nema-da-se-chuvstvuvate-osameno-ako-imate-machka-ili-kuche-07.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Раси на кучиња кои не лаат многу – совршени за оние кои не сакаат врева Мопс и англиски булдог се раси на кучиња кои лаат многу ретко, па се совршени ак...
Емилија од Кочани: „Како животот ми се разубави откако си земав кученце од расата бишон фризе?“ „Бишон фризе е добропозната раса, доста популарна во последно време, препознатли...
Си тераат по свое: Зошто не можеме да ги тренираме мачките така лесно како кучињата? Никогаш не заборавај: Ти не си ѝ потребен за да преживее. Веројатно сте заб...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg