Дневна доза мотивација: Најзгодните жени меѓу славните

Сите ја знаеме тајната на добриот изглед на ѕвездите. Мала пластична операција, многу добра облека и армија луѓе кои се грижат за шминката и фризурата.

Najfit-zgodnicite-pomegju-slavnite-01.jpg

Но, овие дами се вбројуваат во оние кои практикуваат здрава исхрана и веруваат во напорно вежбање. Физичката активност е нивниот еликсир на младоста и без оглед на возраста, мора да признаеме дека секоја една од нив има совршено тело.

Трчање, јога, тренинг со тежини, секоја има своја тајна за извајаната фигура.

Ова се 10-те најзгодни жени во Холивуд:

Камерон Дијаз

Najfit-zgodnicite-pomegju-slavnite-02.jpg

Џенифер Анистон

Najfit-zgodnicite-pomegju-slavnite-03.jpg

Џесика Бил

Najfit-zgodnicite-pomegju-slavnite-04.jpg

Пенелопе Круз

Najfit-zgodnicite-pomegju-slavnite-05.jpg

Ева Мендез

Najfit-zgodnicite-pomegju-slavnite-06.jpg

Блејк Лајвли

Najfit-zgodnicite-pomegju-slavnite-07.jpg

Ума Турман

Najfit-zgodnicite-pomegju-slavnite-08.jpg

Гвинет Палтроу

Najfit-zgodnicite-pomegju-slavnite-09.jpg

Хали Бери

Najfit-zgodnicite-pomegju-slavnite-10.jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најдобрата вежба за топење на целулит на задникот (видео) За оваа вежба не ви е потребна никаква опрема, само легнете на подот и започнете...
Инфлуенсерките не се откажуваат од „голите“ бициклистички за во теретана (фото) Фитнес трендовите секојдневно се менуваат и еволуираат, но инфлуенсерките со мес...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg