Тренинг за енергичен ден: Вежби преку кои танцувате (видео)

Не секој има доволно време и елан да вежба наутро. Некој сака да си поспие подолго, а мислата дека треба да се вежба насабајле ве депримира.

trening-za-energice-den-vezbi-preku-koi-tancuvate-1.jpg

Но, со оваа едноставна рутина која трае нецели 5 минути ќе го започнете денот со раздвижување и насмевка, кои ќе ви овозможат доволно енергија во текот на целиот ден.

Погледнете го видеото, дадете му шанса веднаш по станувањето од кревет и почувствувајте ја разликата:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Вежби за истегнување кои ќе ве спасат од болки во телото и вкочанетоста заради долго седење Можете значително да ги намалите болките и вкочанетоста во грбот, вратот, нозете...
6 вежби за истегнување на канцеларискиот стол, со кои ќе ги намалите болките и вкочанетостa Работењето во канцеларија си има свои предности, но од друга страна значи и мину...
Најдобрата вежба за топење на целулит на задникот (видео) За оваа вежба не ви е потребна никаква опрема, само легнете на подот и започнете...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg