Мајка докажува дека вежбањето е изводливо, дури и со две деца

Физичката активност за жените станува проблем кога главна преокупација е растењето на дете.

majka-dokazuva-deka-vezbanjeto-e-izvodlivo-duri-i-so-dve-deca-01.jpg

Но, оваа мајка на две прекрасни дечиња докажува дека мајчинството и хобијата, како на пример вежбањето, одат заедно.

Нејзината јога рутина не би била иста без двете дечиња:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 причини зошто треба да почнете да пешачите секое утро Утринската прошетка ќе ве расони, ќе ви помогне да го согорите вишокот масти, а ...
Како да ја намалите болката во мускулите по тренинг? Немојте секој ден да вежбате со тегови, а по тренингот испијте чаша чоколадно мл...
„Истегнувањето не помага“ - Ослободете се од болките во вратот со 3 лесни вежби (видео) „Болките во вратот настануваат како последица на неправилно седење, па само исте...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg