Тренингот на Елса Хоск за стегнат задник (видео)

Ако сакате стегнат и добро обликуван задник, прво треба да ги проверите тренинзите на Victoria’s Secret ангелите.

treningot-na-elsa-hosk-za-stegnat-zadnik-video-001_copy.jpg

Елса Хоск, еден од ангелите на новата генерација, открива со кои 5 вежби го одржува својот задник во совршена форма.

Вежбите може да ги практикувате и дома, важно е само да имате желба:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 чести грешки во теретана поради кои не гледате резултати (и го зголемувате ризикот од повреди) Ако не ги поставите рацете правилно кога правите склекови, не само што нема да з...
Вежби за истегнување кои ќе ве спасат од болки во телото и вкочанетоста заради долго седење Можете значително да ги намалите болките и вкочанетоста во грбот, вратот, нозете...
Како да ја намалите болката во мускулите по тренинг? Немојте секој ден да вежбате со тегови, а по тренингот испијте чаша чоколадно мл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg