Како да го намалите вишокот на сало на задникот коe го наталоживте зимава? (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Како да го намалите вишокот на сало на задникот коe го наталоживте зимава? (видео)

Зимата неизбежно го „зголемува“ нашиот задник заради почестото седење дома и јадењето слатки и нездрави намирници.

kako-da-go-namalite-vishokot-na-salo-koe-go-natalozivte-zimava-01.jpg

Но, ако сакате да ги оставите зад себе деновите на зимата и да се подготвите за облекување на тесни здолништа и фармерки, време е да почнете со вежбање.

Џен Руфо, фитнес инструкторка од Њујорк,  ќе ви помогне побрзо да се ослободите од вишокот сало наталожено на задникот.

Само следете го нејзиното видео:


 

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тренинг од 3 вежби со кој за 3 недели ќе го стегнете задникот Затегнувањето и подигањето на задникот не е ни малку лесна работа, посебно ако к...
Мажи кои драстично ослабеле и сега се дефиниција за машка холивудска у... Не е тајна дека вишокот масти и килограми ни го нарушува здравјето, но честопати...
Колку чекори треба да правите во текот на денот за да ослабете? Одењето, односно пешачењето, докажано е наједноставниот начин на кој можете да о...