Како да го намалите вишокот на сало на задникот коe го наталоживте зимава? (видео)

Зимата неизбежно го „зголемува“ нашиот задник заради почестото седење дома и јадењето слатки и нездрави намирници.

kako-da-go-namalite-vishokot-na-salo-koe-go-natalozivte-zimava-01.jpg

Но, ако сакате да ги оставите зад себе деновите на зимата и да се подготвите за облекување на тесни здолништа и фармерки, време е да почнете со вежбање.

Џен Руфо, фитнес инструкторка од Њујорк,  ќе ви помогне побрзо да се ослободите од вишокот сало наталожено на задникот.

Само следете го нејзиното видео:


 

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најдобрата вежба за топење на целулит на задникот (видео) За оваа вежба не ви е потребна никаква опрема, само легнете на подот и започнете...
Вежби за истегнување кои ќе ве спасат од болки во телото и вкочанетоста заради долго седење Можете значително да ги намалите болките и вкочанетоста во грбот, вратот, нозете...
7 причини зошто треба да почнете да пешачите секое утро Утринската прошетка ќе ве расони, ќе ви помогне да го согорите вишокот масти, а ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg