Техника од 2 минути со која ќе имате рамен стомак каков што посакувате
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Техника од 2 минути со која ќе имате рамен стомак каков што посакувате

Сите знаеме колку е тешко да се ослободите од вишокот масти, посебно ако се наталожени во делот на абдоменот.

tehnika-od-2-minuti-so-koja-ke-imate-ramen-stomak-kakov-sto-posakuvate-1.jpg

Ако немате брз метаболизам и ниту една диета не ви помага, обидете се со оваа лесна и кратка техника која ветува решавање на проблемот.

Се работи за масажа која треба да ја правите секој ден по двапати. Има за цел да направи внатрешни вежби и раздвижувања во стомакот и помага при детоксикацијата.

Разберете дека оваа метода не е магија и сама по себе ќе направи стомакот да исчезне, туку треба да ја комбинирате со соодветна исхрана и активности. Од лежење на каучот и масирање, нема да го намалите обемот.

Избегнувајте да ја користите оваа техника ако:

  • Штотуку сте изеле обемен оброк
  • Ако имате воспаление на мочните канали или камења во бубрезите
  • Ако сте бремени
  • Ако имате хипертензија, односно висок крвен притисок
  • Ако имате хернија (кила)

Инструкции:

Легнете на грб, на рамна површина.

Загрејте ги рацете триејќи ги една од друга.

Ставете една рака на папокот.

Почнете нежно да притискате и да правите кругови во насока на стрелките од часовникот, околу папокот. Потоа постепено зголемувајте ги круговите. Секој круг треба да го правите од 1 до 2 секунди.

Правете го ова 2 минути, односно направете околу 40-50 кругови.

Важно е стомакот да ви биде загреан додека ја правите масажата.

tehnika-od-2-minuti-so-koja-ke-imate-ramen-stomak-kakov-sto-posakuvate-2.jpg

Дополнителни придобивки од оваа техника се подобрување на циркулацијата, поттикнување на метаболизмот и подобрување на варењето.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 минути пред спиење: Едноставни вежби за слаби и затегнати нозе Како што досега ви е познато, вежбањето треба да биде редовно, без разлика колку...
Вежби за рамен стомак и тенка половина кои може да ги правите без да с... За да го донесете телото во одлична форма пред летото, треба да се потрудите око...
Совети од поранешниот личен тренер на Дејвид Бекам: Како до идеална фи... Теган Хајнинг, поранешниот личен тренер на Дејвид Бекам и уште многу други не то...