11 минути вежби, за тело како на Кендал Џенер (видео)

Манекенката ја сподели тајната на добриот изглед, објавувајќи кусо видео со нејзината дневна рутина на вежбање.

11-minuti-vezhbi-za-telo-kako-na-kendal-djener-video-video-1.jpg

Дизајнерите, кастинг менаџерите и уредниците на модните магазини лудуваат по неа, а таа знае многу добро како да ја искористи нивната наклонетост. Долгоногата Кендал Џенер високо котира на листата на најплатените модели во светот, не само поради популарноста, туку и совршениот физички изглед.

11-minuti-vezhbi-za-telo-kako-na-kendal-djener-video-2.jpg.jpg

По примерот на своите популарни сестри, и Кендал има своја официјална страница и апликација што ја води тим од експерти, а преку кои редовно комуницира со обожавателите и им открива детали од својот живот.

Во кусото видео кое неодамна го сподели, таа открива дел од рутината на вежбање што секојдневно ја практикува. Трае само 11 минути, а се состои од нејзините омилени вежби, благодарение на кои го зацврстува телото и одржува витката линија.

Можеби 11 минути ви звучат како премалку време за потполна трансформација на фигурата, но ако вежбите ги вклопите во својата веќе воспоставена фитнес рутина, или, пак, успеете да ги вметнете во слободното време, резултатите сигурно ќе ве изненадат. Пријатно, се разбира.

М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 секојдневни навики кои ќе ви помогнат да се движите повеќе (и да направите 10.000 чекори) Одете на работа пеш или симнете се неколку станици порано, искористете ја паузат...
7 чести грешки во теретана поради кои не гледате резултати (и го зголемувате ризикот од повреди) Ако не ги поставите рацете правилно кога правите склекови, не само што нема да з...
Користете ги предметите во домот и уште 4 совети за ефикасно вежбање во домашни услови Одвојте место само за вежбање, направете си план и наместо да купувате опрема, и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg