Која е тајната за згодно тело како на Џиџи Хадид?

Една од најатрактивните модели на денешницата, Џиџи Хадид, одлучи да открие кој е трикот со кој таа се служи за нејзината фигура.

koja-e-tajnata-na-gigi-hadid-za-nejzinoto-zgodno-telo-01.jpg

Се работи за една кратка вежба која ја практикува и кога е дома.

Пред ревии и јавни настани, но и во слободното време, познатата манекенка има една необична навика, која очигледно функционира.

„Во кујната ставив самолепливо ливче и секојпат кога ќе поминам покрај него, морам да направам 15 чучњеви, кои вообичаено ги мразам бидејќи се тешки и мора да се прават повеќе за да се постигне резултат.“ – вели згодната Џиџи.

koja-e-tajnata-na-gigi-hadid-za-nejzinoto-zgodno-telo-03.jpg

Точно, потребно е да се прават многу чучњеви за да се постигне резултат, но не мора одеднаш, па затоа техниката на Хадид е одлична.

Покрај тоа, убавицата истакнува дека тоа не е единствениот начин на кој таа се грижи за фигурата, но го смета за омилен. Зошто? Причината е едноставна.

Голем дел од денот поминуваме во кујна, без разлика дали е за да подготвиме јадење, кафе, да земеме вода, или едноставно да се прошетаме и да видиме што има во фрижидерот...

Па така, во денот ќе мора многу често да правите по 15 чучњеви што дефинитивно ќе ви донесе резултат, а притоа ќе ви биде и забавно, затоа што ќе ви претставува предизвик.

Обидете се и видете колку долго ќе издржите – ништо нема да изгубите.

koja-e-tajnata-na-gigi-hadid-za-nejzinoto-zgodno-telo-02.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 секојдневни навики кои ќе ви помогнат да се движите повеќе (и да направите 10.000 чекори) Одете на работа пеш или симнете се неколку станици порано, искористете ја паузат...
7 чести грешки во теретана поради кои не гледате резултати (и го зголемувате ризикот од повреди) Ако не ги поставите рацете правилно кога правите склекови, не само што нема да з...
Научно докажани трикови со кои ќе согорите калории во текот на денот Аромата на ванила ја „убива“ желбата за благо поради што ќе внесете помалку кало...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg