Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Топ 9 начини како малку да ја зголемите вашата висина

Бидете посамоуверени

Ако малку ја подобрите самодовербата, вашиот став на телото веднаш ќе се подобри. Промената на расположението влијае и на телото и на умот.

top-9-nachini-kako-malku-da-ja-zgolemite-vashata-visina-07.jpg

Спијте доволно

Телото функционира и додека спие, а децата растат најмногу во сонот. Најдобро е да спиете на грб по 8 часа на ден.

top-9-nachini-kako-malku-da-ja-zgolemite-vashata-visina-08.jpg

Носете влошки во обувките

Тие не се трајно решение, но можат да ви додадат некој сантиметар кога излегувате од дома.

top-9-nachini-kako-malku-da-ja-zgolemite-vashata-visina-09.png

Облека што визуелно издолжува

Некои парчиња облека ви ја скратуваат фигурата, затоа бирајте внимателно. Погледнете го примерот од фотографијата.

top-9-nachini-kako-malku-da-ja-zgolemite-vashata-visina-10.jpg

Елиминирајте ги лошите навики

Пушењето цигари и пиењето алкохол го намалуваат растот на телото. Откажете се од нив и дозволете му на телото слободно да дише.

top-9-nachini-kako-malku-da-ja-zgolemite-vashata-visina-11.jpg

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

10 секојдневни навики кои ќе ви помогнат да се движите повеќе (и да направите 10.000 чекори) Одете на работа пеш или симнете се неколку станици порано, искористете ја паузат...
„Една недела ги правев интензивните вежби на Меган Фокс – што ми се допадна, а што не?“ „Ова е мошне ефективен начин на вежбање и лесно може да се вклопи во густиот рас...
8 чести грешки на кои треба да обрнете внимание кога правите чучнувања за да ги избегнете повредите Го искривувате грбот, не клекнувате доволно, ги кревате петите – сигурно правите...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg