5 видео тренинзи кои ви помагаат да се ослободите од целулитот


5 видео тренинзи кои ви помагаат да се ослободите од целулитот

Иако ви се чини далеку, летото ќе пристигне додека трепнете. А, неколку недели пред да облечете бикини ќе сфатите дека требало многу порано да почнете со подготовки. Затоа, ви помагаме со 5 видео тренинзи кои се борат со целулитот.

5-video-treninzi-koi-vi-pomagaat-da-se-oslobodite-od-celulitot-001.jpg

На YouTube ќе најдете огромен број на фитнес тренери и блогерки кои ви нудат ефикасни вежби кои се прават дома, а гарантираат видливи резултати.

Овие 5 можеби не се најлесни, но се најгледани и очигледно најчесто практикувани, па нема да погрешите ако ги следите и вие:

https://www.youtube.com/watch?v=cJxA1-1VSVE

https://www.youtube.com/watch?v=NMdOWggJFF0

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како да го спречите брзото откажување од вежбање? Колку пати сте си кажале дека ќе одите во теретана и дека ќе почнете со вежбање?...
10 работи за вашиот фит изглед кои може да почнете да ги правите веднаш За да бидете фит не мора да значи дека мора да одите во теретана и да правите те...
Најчестите грешки при вежбање што би требало да ги избегнувате Ако не ги изведувате вежбите правилно, ќе ви биде потребно многу повеќе време за...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg