Табата тренинг од 4 минути за рекордно слабеење и затегнување на телото (видео)


Табата тренинг од 4 минути за рекордно слабеење и затегнување на телото (видео)

Повеќе не ви важи изговорот „немам време денес за вежбање“. Сега постои совршен склоп на вежби и движења кои за 4 минути дневно гарантираат одлични резултати.

tabata-trening-od-4-minuti-za-rekordno-slabeenje-i-zategnuvanje-na-teloto-video-001.jpg

Табата тренингот стана хит во фитнес светот, а се состои од 20 секунди енергичен тренинг со пауза од 10 секунди.

Што се однесува до самиот тип на вежби, изборот е ваш – еден ден може да правите склекови во комбинација со чучнувања, а вториот ден да комбинирате стомачни вежби со трчање во место. Распоредот си го правите вие.

Табата тренингот ви гарантира:

  • Здраво слабеење.
  • Дефинирање на мускулите по целото тело.
  • Намалување на крвниот притисок.
  • Ослободување од стресот.

Тренингот во продолжение е погоден и за почетници:

https://www.youtube.com/watch?v=Z4ziWoCuf5g

Доколку сакате малку поинтензивен тренинг, пробајте ја 15-минутната верзија:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

6 вежби за истегнување на телото заради кои нема да молите за масажа Дали и вие сте од оние кои постојано чувствуваат болка во телото и здрвеност, па...
3 минути пред спиење: Едноставни вежби за слаби и затегнати нозе Како што досега ви е познато, вежбањето треба да биде редовно, без разлика колку...
Вежби за рамен стомак и тенка половина кои може да ги правите без да станете од столче За да го донесете телото во одлична форма пред летото, треба да се потрудите око...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg