Во топ форма: Славни жени со совршено обликувани раце


Во топ форма: Славни жени со совршено обликувани раце

Летото се ближи. Доколку ви недостасува мотивација за теретана, нивните бицепси ќе ви покажат зошто треба што поскоро да ја посетите.

vo-top-forma-slavni-zheni-so-sovrsheno-oblikuvani-race-001.jpg

Ѕвездите здраво се хранат, но и вежбаат секојдневно, под надзор на најдобрите лични тренери и нутриционисти. Оттука, не е никакво изненадување што повеќето фантастично изгледаат.

vo-top-forma-slavni-zheni-so-sovrsheno-oblikuvani-race-13.jpg

Покрај тоа што имаат добро обликувани нозе, стомак, задник и бедра, познатите жени не забораваат ниту на мускулите на своите раце. Обожаваат да носат фустани што го нагласуваат овој дел од телото, па не може да си дозволат да не се во топ форма.

Повеќето припаднички на понежниот пол ги запоставуваат бицепсите при вежбањето, плашејќи се дека ќе развијат „машки“  мускули. Таквиот страв е неоснован - за што имаме и фото докази.

vo-top-forma-slavni-zheni-so-sovrsheno-oblikuvani-race-12.jpg

Погледнете кои се славните жени со совршено обликувани раце:

Џенифер Анистон

vo-top-forma-slavni-zheni-so-sovrsheno-oblikuvani-race-2.png

Кели Рипа

vo-top-forma-slavni-zheni-so-sovrsheno-oblikuvani-race-3.png

Дејзи Ридли

vo-top-forma-slavni-zheni-so-sovrsheno-oblikuvani-race-4.png

Џенифер Гарнер

vo-top-forma-slavni-zheni-so-sovrsheno-oblikuvani-race-5.png

Џејда Пинкет Смит

vo-top-forma-slavni-zheni-so-sovrsheno-oblikuvani-race-6.png

Елса Патаки

vo-top-forma-slavni-zheni-so-sovrsheno-oblikuvani-race-7.png

Хилари Свонк

vo-top-forma-slavni-zheni-so-sovrsheno-oblikuvani-race-8.png

Џесика Бил

vo-top-forma-slavni-zheni-so-sovrsheno-oblikuvani-race-11.png

Џина Карано

vo-top-forma-slavni-zheni-so-sovrsheno-oblikuvani-race-9.png

Џена Деван 

vo-top-forma-slavni-zheni-so-sovrsheno-oblikuvani-race-10.png

М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 работи кои никогаш не треба да ги правите после вежбање Го завршивте вашиот тренинг и во тој момент имате потполно чувство на еуфорија, ...
Видео кое ќе ви ги прошири видиците: Силните жени можат да прават што сакаат Жени во сите години, од сите раси и типови на тело се собраа заедно и направија ...
10 жени докажуваат дека слабиот изглед не секогаш е привлечен (фото) Многу девојки сонуваат да изгледаат слабо, но всушност не се свесни дека да се б...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg