Забавни активности за слабеење за сите кои мразат класично вежбање во теретана

Независно дали посакувате да ослабете или не, физичката активност е неопходна кај секој човек, на секоја возраст.

zabavni-aktivnosti-za-slabeenje-za-site-koi-mrazat-klasichno-vezhbanje-vo-teretana-01.jpg

Сепак, многумина ја избегнуваат токму заради одбивноста од теретаните и немањето желба за тешките вежби кои бараат труд, напор и време.

Но, тоа не значи дека треба да седите дома, бидејќи постојат други интересни начини како може да го движите телото, а истовремено да се забавувате и да не забележите дека се „мачите“.

Најдете нешто што го сакате и одржувајте го телото активно:

Соберете друштво или семејството и во природа поставете си пречки и предизвици за преминување

zabavni-aktivnosti-za-slabeenje-za-site-koi-mrazat-klasichno-vezhbanje-vo-teretana-02.jpg

Скокајте на јаже

zabavni-aktivnosti-za-slabeenje-za-site-koi-mrazat-klasichno-vezhbanje-vo-teretana-03.jpg

Играјте игри на плажа (одбојка, тенис на плажа, фризби, топка во вода)

zabavni-aktivnosti-za-slabeenje-za-site-koi-mrazat-klasichno-vezhbanje-vo-teretana-04.jpg

Закажувајте си неделни термини со друштвото за фудбал, баскет, тенис, одбојка

zabavni-aktivnosti-za-slabeenje-za-site-koi-mrazat-klasichno-vezhbanje-vo-teretana-05.jpg

Одете на пливање

zabavni-aktivnosti-za-slabeenje-za-site-koi-mrazat-klasichno-vezhbanje-vo-teretana-06.jpg

Запишете се на часови за танцување (посебно латино)

zabavni-aktivnosti-za-slabeenje-za-site-koi-mrazat-klasichno-vezhbanje-vo-teretana-07.jpg

Долги прошетки со кучето

zabavni-aktivnosti-za-slabeenje-za-site-koi-mrazat-klasichno-vezhbanje-vo-teretana-08.jpg

Купете си боксерска вреќа и трошете енергија и калории

zabavni-aktivnosti-za-slabeenje-za-site-koi-mrazat-klasichno-vezhbanje-vo-teretana-09.jpg

Вртете хулахоп

zabavni-aktivnosti-za-slabeenje-za-site-koi-mrazat-klasichno-vezhbanje-vo-teretana-10.jpg

Запишете се на часови за играње на шипка

zabavni-aktivnosti-za-slabeenje-za-site-koi-mrazat-klasichno-vezhbanje-vo-teretana-11.jpg

Играјте интерактивни видео игри (aко имате можност да најдете)

zabavni-aktivnosti-za-slabeenje-za-site-koi-mrazat-klasichno-vezhbanje-vo-teretana-11 (1).jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Една недела ги правев интензивните вежби на Меган Фокс – што ми се допадна, а што не?“ „Ова е мошне ефективен начин на вежбање и лесно може да се вклопи во густиот рас...
Користете ги предметите во домот и уште 4 совети за ефикасно вежбање во домашни услови Одвојте место само за вежбање, направете си план и наместо да купувате опрема, и...
Трикови со кои ќе останете во форма за празниците, ако немате намера да вежбате Танцувајте додека чистите, со пријателите одете на прошетка наместо на кафе и ко...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg