41-годишна мајка на две деца вежба помалку, а изгледа подобро отколку на 20 години (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


41-годишна мајка на две деца вежба помалку, а изгледа подобро отколку на 20 години (фото)

Која е тајната на нејзиниот младешки изглед? Белинда Нортон вели дека се чувствува подобро отколку во младоста.

41-godishna-majka-na-dve-deca-vezba-pomalku-a-izgleda-podobro-otkolku-na-20-godini-foto-01.jpg

Белинда Нортон има 41 година и е мајка на две деца, а изгледа неверојатно, дури и посекси од што изгледала во нејзините 20-ти.

Нејзината кожа блеска, има затегнати стомачни и тонирани нозе, полна е со енергија и е во одлична здравствена состојба. Работи како професор по физичко.

41-godishna-majka-na-dve-deca-vezba-pomalku-a-izgleda-podobro-otkolku-na-20-godini-foto-05.jpg

Во 20-тите таа трчала по 20 километри секој викенд, возела по 120 километри со велосипед и вежбала околу 12 часа секоја седмица, но дури во 30-тите кога почнала со внесување помалку храна со специјален режим и поумерено вежбање и ја нашла златната средина, односно постигнала да го има своето тело од соништата.

41-godishna-majka-na-dve-deca-vezba-pomalku-a-izgleda-podobro-otkolku-na-20-godini-foto-06.jpg

Сега таа вежба само 6 часа неделно, и задолжително јаде 6 мали оброци на ден здрава храна и се чувствува многу енергично.

Вели дека го обожава своето 41-годишно тело, на кое сега им а помалку целулит отколку кога била млада, иако има две деца.

41-godishna-majka-na-dve-deca-vezba-pomalku-a-izgleda-podobro-otkolku-na-20-godini-foto-02.jpg

Запознајте ја оваа инспиративна жена:

41-godishna-majka-na-dve-deca-vezba-pomalku-a-izgleda-podobro-otkolku-na-20-godini-foto-11.jpg

41-godishna-majka-na-dve-deca-vezba-pomalku-a-izgleda-podobro-otkolku-na-20-godini-foto-10.jpg

41-godishna-majka-na-dve-deca-vezba-pomalku-a-izgleda-podobro-otkolku-na-20-godini-foto-09.jpg

41-godishna-majka-na-dve-deca-vezba-pomalku-a-izgleda-podobro-otkolku-na-20-godini-foto-08.jpg

41-godishna-majka-na-dve-deca-vezba-pomalku-a-izgleda-podobro-otkolku-na-20-godini-foto-04.jpg

41-godishna-majka-na-dve-deca-vezba-pomalku-a-izgleda-podobro-otkolku-na-20-godini-foto-03.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Колку години би ѝ дале на женава? (фото) Таа без проблем позира во бикини на плажа и тесните фустани се како излиени на н...
Татко на 4 деца во 60-тите има подобро тело отколку кога имал 20 годин... За некои луѓе годините дефинитивно се само бројка, а пензионираниот адвокат Клеј...
Што јаде 70-годишната баба која има линија како 20-годишна девојка? Една жена по име Норма Вилијамс на 70 години држи линија како 20-годишна девојка...