„Јога на пијано“ - Инстаграм тренд што мора да го пробате со најдобрата пријателка
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 20-05-2019
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


„Јога на пијано“ - Инстаграм тренд што мора да го пробате со најдобрата пријателка

Да ја споите физичката активност која ви овозможува смиреност и релаксација со чаша вино (читај минимум 5) – звучи нешто што секоја жена би го направила со најдобрата пријателка.

joga-na-pijano-instagram-trend-sto-mora-da-go-probate-so-najdobrata-prijatelka-01.jpg

Низ светот комбинацијата на вино и јога веќе е добро позната, па ако пребарате по Инстаграм, ќе сфатите дека на големо се практикува.

Постојат и сертифицирани професори, цели центри кои нудат релаксација со „јога на пијано“, а придобивките се само позитивен став, радост и долгорочно чувство на среќа и исполнетост.

Како изгледа јогата на пијано, која ако нас нè прашувате, мора да ја пробате со најдобрата пријателка во следна прилика:

View this post on Instagram

vino and vinyasa 🧘‍♀️ #drunkyoga

A post shared by JESSICA MERHEB (@jessicamerheb) on

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Колку години би ѝ дале на женава? (фото) Таа без проблем позира во бикини на плажа и тесните фустани се како излиени на н...
5-минутни вежби кои ги топат мастите околу стомакот За сите кои се борат со мастите во пределот на стомакот со години - ви помагаме ...
Стомачни мускули и пливање: Колку долго треба да пливате ако сакате ра... Иако пливањето можеби не е првиот спорт на којшто ќе ви текне кога ќе посакате д...