Трик на Кејт Хадсон - тип на склекови што инстантно ќе ви го затегнат телото

Склековите важат за едни од најтешките вежби, бидејќи се активираат толку многу мускули со само едно навидум едноставно движење.

vezhbajte-kako-kejt-hadson-nauchete-gi-nejzinite-napredni-sklekovi-01.jpg

Најпрво, треба да се кренете на рацете, но за да не ги „прекршите“ мора да си помогнете и со тоа што ќе го стегнете целото тело, вклучувајќи ги дури и стомачните мускули.

Овој тип на вежба им е омилен и на многу познати личности, бидејќи им дозволува тонирање на секој мускул од телото, со различен интензитет, особено на рацете.

Кејт Хадсон на Инстаграм објави видео со својата модифицирана верзија на склековите, која ви предизвикува грчење на мускулите само со гледање. Нозете ѝ се поставени под агол од 90 степени, се поткрева со помош на едната...

Иако на видеото изгледа како тоа да го прави многу лесно, но всушност ова е прилично тешка вежба бидејќи активира мускули дополнително, што не се стимулираат со обичен склек.

И секако, ако сакате да ја пробате оваа вежба дома, правете го тоа полека и многу внимателно, за да избегнете повреди:

Е. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Една недела ги правев интензивните вежби на Меган Фокс – што ми се допадна, а што не?“ „Ова е мошне ефективен начин на вежбање и лесно може да се вклопи во густиот рас...
8 чести грешки на кои треба да обрнете внимание кога правите чучнувања за да ги избегнете повредите Го искривувате грбот, не клекнувате доволно, ги кревате петите – сигурно правите...
6 вежби за истегнување на канцеларискиот стол, со кои ќе ги намалите болките и вкочанетостa Работењето во канцеларија си има свои предности, но од друга страна значи и мину...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg