Најдобрата вежба за топење на целулит на задникот (видео)

За оваа вежба не ви е потребна никаква опрема, само легнете на подот и започнете, нормално внимавајќи да ја изведете правилно... Таа е најдобриот пат до задник без целулит ова лето.

najdobrata-vezhba-za-topenje-na-celulit-na-zadnikot-video-01.jpg

Летните одмори се на прагот, а најголемиот дел од жените мака мачат со целулитот во пределот на задникот.

Како да изгледа совршено ова лето на плажа?

najdobrata-vezhba-za-topenje-na-celulit-na-zadnikot-video-06.jpg

Една едноставна и ефикасна вежба ќе ви помогне во тоа!

najdobrata-vezhba-za-topenje-na-celulit-na-zadnikot-video-04.jpg

Како да ја изведете:

  • Легнете на земја, ставете ги рацете на подот и кренете ја едната нога, потоа кревајте го задникот нагоре со тежината на другата.
  • Стомакот вовлечете го колку што можете повеќе.
  • Потрудете се со телото да формирате права линија од рамениците до колената.
  • Вашата нога треба постојано да биде подигната.
  • Потоа, вратете се во почената позиција, држејќи го задникот подигнат, па променете ја ногата.
  • Направете 3 серии со по 10 повторувања до двете нозе.

najdobrata-vezhba-za-topenje-na-celulit-na-zadnikot-video-05.jpg

Секако, не очекувајте дека вежбата може да направи магија преку ноќ ако веќе имате многу наталожен целулит, но вреди да се проба, ќе има подобрување во секој случај. 

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Вежби за истегнување кои ќе ве спасат од болки во телото и вкочанетоста заради долго седење Можете значително да ги намалите болките и вкочанетоста во грбот, вратот, нозете...
6 вежби за истегнување на канцеларискиот стол, со кои ќе ги намалите болките и вкочанетостa Работењето во канцеларија си има свои предности, но од друга страна значи и мину...
Како да ја намалите болката во мускулите по тренинг? Немојте секој ден да вежбате со тегови, а по тренингот испијте чаша чоколадно мл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg