Како да го задржите работното место?


Како да го задржите работното место?

kako-da-go-zadrzite-rabotnoto-mesto-povekjeНевработените се трудат да најдат работа, а вработените постојано мора да се трудат да ја задржат истата. Постојат неколку начини како да се...


...ослободите од стресот за можно губење на работното место и да си ја сочувате својата позиција.

1. Трудете се да изгледате незаменливо

2. Бидете позитивни и расположени

3. Бидете чекор пред соработниците

4. Немојте да трачарите

5. Волонтирајте за да ги импресионирате шефовите

6. Повеќе слушајте, помалку зборувајте

7. Усовршувајте се

8. Работете повеќе од она што стои во описот на вашето работно место

9. Почитувајте ги роковите

10. Не барајте изговори

11. Бидете точни и прецизни

12. Бидете посредени од порано

13. Сконцентрирајте се на деталите

14. Правете разлика меѓу работно и слободно време, работа и приватен живот

Би можело да ве интересира:

Трагични загуби, тешки работни места: Детали од минатото на светски успешните луѓе Елен Деџенерис на 20 години ја загубила девојката во сообраќајна незгода, а Џеф ...
11 строги правила што треба да ги почитуваат стјуардесите во „Emirates Airlines Dubai“ Девојка од Белорусија по 4 години работа во оваа компанија открива кои се негати...
Не ги третирајте викендите како мини-одмори, ако сакате да постигнете успех Работната недела трае и со душа го чекаме викендот. Уште отсега планираме колку ...

Најчитани неделава