Кој може да биде претприемач?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Перач 01-03-2021


Кој може да биде претприемач?

koj-moze-da-bide-pretpriemac-povekjeАх, тоа е сон на секого. Да имате сопствен бизнис, или подобро кажано – успешен бизнис кој ќе ви обезбеди доволно пари да не морате веќе...

 

...никогаш во животот да работите за некој друг.koj-moze-da-bide-pretpriemac

Додека секој од нас имаат таков сон, малкумина се оние кои настојуваат да го остварат. Обично најчести причини за тоа се: хипотека, деца, кредити и слично.

Кои се вистинските карактеристики на претприемачот?

Самодоверба, квалитетен лидер, problem solver, упорност и вештина за управување. Имате работа, но сакате да станете претприемач? Што е потребно за тоа?

За почеток – страст и визија! Можете ли да се видите себе си на кој пазар припаѓате за неколку години? Имате ли доволно страст и волја за да ги остварите своите идеи?

Ако ги имате овие две работи во глава, се останато ќе се вклопи полека во вашата замисла.

Страствените претприемачи поместуваат планини за да ги остварат своите цели. Визионерите ќе ви кажат каков ќе биде светот за следните неколку години и својот бизнис ќе го прилагодат на овие промени.

Дали сте подготвени да станете претприемач? Ви советуваме да започнете што е можно порано и да превземете ризик. Никој кој не ризикувал, не ни успеал!

Би можело да ве интересира:

Како да се навикнете на работа после празниците? Поминавте безброј часови во гледање на ТВ серии до доцна во ноќта, излегувања со...
6 знаци дека треба да го искористите годишниот одмор што поскоро Високото ниво на секојдневен стрес доведува до ментално и физичко исцрпување. Че...
10 причини зошто (скоро) сите кои ги познавате си ја мразат работата Си ја мразиш работата? Па зошто не кажуваш? Постои група за поддршка за таквите....

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg