Омилени филмски професии


Омилени филмски професии

omileni-filmski-profesii-povekjeХоливудските ѕвезди живеат гламурозен живот, имаат преубави сопружници и астрономски плати. Но, сепак не се баш и за да им завидуваш кога постојано...

 

...се на мета на целиот свет. Затоа може слободно да си се поистоветувате со гламурозните животи на ликовите од филмовите.

Кои се најпопуларни и најпосакувани филмски професии:omileni-filmski-profesii

1. Дон Вито Корлеоне – мафијашки шеф од “Кум“. Тој има се – пари, престиж и моќ. Сепак ретко кој би се одлучил за ваква нелегална работа. Но, ете, важи за најпосакувана.

2. Оби Ван Кеноби – легендарниот Jedi Knight од Војна на ѕвездите – да се биде заштитник на галаксијата звучи супер, но можеби треба да размислите за пореална работа во иднина.

3. Мери Фиор – советник за венчавки “The Wedding Planner“ (Џенифер Лопез). Нема девојка која барем еднаш во животот не посакала да го работи ова. Изгледа навистина забавно – но, во реалноста колку е така..

4. Индиана Џонс – археолог и трагач на богатство од “Riders of the Lost Ark“ – Во реалноста, животот на археолозите и не е баш толку интересен.

5. Џемс Бонд – шпион. Авантури и бескрајни редови убавици... ах каков живот. Во реалноста вистинските шпиони не смеат да привлекуваат ни приближно толку внимание како Џемс Бонд.

Која е вашата работа од соништата?

Би можело да ве интересира:

Кога ќе погрешиш нешто - немаш поим, кога шефот ќе погреши - тој е само човек - која е разликата? Многумина се благословен со добри шефови кои имаат разбирање за вработените, шеф...
Дали би работеле како нинџа за 73.000 евра годишно? Ако имате избор, дали би работеле работа со 8 часа во канцеларија пред компјутер...
Формула за најдобар одговор на прашањето „Кажи ни нешто повеќе за себе?“ за време на интервју Интервјуата за вработување знаат да бидат стресни и непријатни. Некогаш излегува...

Најчитани неделава