Омилени филмски професии
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Перач 01-03-2021


Омилени филмски професии

omileni-filmski-profesii-povekjeХоливудските ѕвезди живеат гламурозен живот, имаат преубави сопружници и астрономски плати. Но, сепак не се баш и за да им завидуваш кога постојано...

 

...се на мета на целиот свет. Затоа може слободно да си се поистоветувате со гламурозните животи на ликовите од филмовите.

Кои се најпопуларни и најпосакувани филмски професии:omileni-filmski-profesii

1. Дон Вито Корлеоне – мафијашки шеф од “Кум“. Тој има се – пари, престиж и моќ. Сепак ретко кој би се одлучил за ваква нелегална работа. Но, ете, важи за најпосакувана.

2. Оби Ван Кеноби – легендарниот Jedi Knight од Војна на ѕвездите – да се биде заштитник на галаксијата звучи супер, но можеби треба да размислите за пореална работа во иднина.

3. Мери Фиор – советник за венчавки “The Wedding Planner“ (Џенифер Лопез). Нема девојка која барем еднаш во животот не посакала да го работи ова. Изгледа навистина забавно – но, во реалноста колку е така..

4. Индиана Џонс – археолог и трагач на богатство од “Riders of the Lost Ark“ – Во реалноста, животот на археолозите и не е баш толку интересен.

5. Џемс Бонд – шпион. Авантури и бескрајни редови убавици... ах каков живот. Во реалноста вистинските шпиони не смеат да привлекуваат ни приближно толку внимание како Џемс Бонд.

Која е вашата работа од соништата?

Би можело да ве интересира:

11 строги правила што треба да ги почитуваат стјуардесите во „Emirates Airlines Dubai“ Девојка од Белорусија по 4 години работа во оваа компанија открива кои се негати...
500 милијардери се согласни: Само една работа помага да успеете Пред 80 години, новинарот Наполеон Хил го проучувал и истражувал животот на 500-...
Роботите доаѓаат на сцена: Кои работни места ќе ги заземат по 20 години? Шијачки, шанкери, продавачи, банкарски работници... Тука роботите ќе стапат на с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg