Како до поголема плата?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Перач 01-03-2021


Како до поголема плата?

kako-do-pogolema-plata-povekjeВажно е да оставите добар впечаток на работа. Ако оставите добар впечаток кај шефот, веројатно ќе добиете и повеќе одговорности кои ќе водат...

 

...до напредување и покачување на платата.

kako-do-pogolema-plata

Неколку начини како да се покажете:

1. Користете соодветен бонтон. Внимавајте на манирите.

2. Соочете се со грешките без да ги обвинувате другите.

3. Знајте кога да земете боледување. Ако сте болни останете дома. И тогаш обидете се да работите од дома ако имате рок.

4. Вложете дополнителен труд во кризните времиња. Ако треба и останувајте до подоцна на работа.

5. Разговорот за некои теми треба да го избегнувате. Политика, религија, здравствени проблеми и лични потешкотии – не се за на работа.

6. Управувајте со своето време ефикасно.

7. Внимавајте на облекувањето. Облекувајте се соодветно со кодексот на фирмата.

8. Избегнувајте расправии со соработниците.

9. Претставувајте ја фирмата во добро светло на состаноците со соработниците.

Би можело да ве интересира:

#womenwhowork: Три Инстаграм профили кои ќе ви се најдат за професионална инспирација Ако сте во потрага по инспирација кога е во прашање вашиот професионален живот, ...
Како да останете енергични и мотивирани на работа додека мислите ви се на плажа? Навистина не е важно колку ја сакате и уживате во вашата работа. Секој во одреде...
Работат на температурa од 1.200°C, не смеат да имаат мустаќи : Факти за пожарникарите Спасувањето на луѓето во реалноста е многу поинакво отколку во филмовите. Пожарн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg