„Јас сум ништо без мојот Инстаграм“ - Блогерка чиј профил е избришан хистерично плаче
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


„Јас сум ништо без мојот Инстаграм“ - Блогерка чиј профил е избришан хистерично плаче

„Никогаш сум немала квалификации за некоја работа, никогаш не би можела да работам нормална работа. Што да правам сега?“

jas-sum-nishto-bez-mojot-instagram-blogerka-chij-profil-e-izbrishan-histerichno-plache-01.jpg

Џеси Тејлор е Инстаграм блогерка која имала 113.000 следбеници, но нејзиниот профил бил избришан поради тоа што некој ѝ го пријавувал.

Таа сними видео како во море од солзи ги предупредува луѓето да размислат 2 пати пред да пријават некого и дека таа сега се чувствува ужасно затоа што така заработувала пари и работа од 9 до 17 часот не била за неа.

jas-sum-nishto-bez-mojot-instagram-blogerka-chij-profil-e-izbrishan-histerichno-plache-02.jpg

Џеси се пожали дека среде едитирање нејзиниот Инстаграм бил избришан. Се обидувала да го врати, но безуспешно.

Таа вели „Јас сум ништо без моите следбеници“ и дека животот ѝ е уништен затоа што заработувала онлајн. Работела пренапорно и бришењето на нејзиниот Инстаграм профил ѝ е најлошиот миг во животот.

jas-sum-nishto-bez-mojot-instagram-blogerka-chij-profil-e-izbrishan-histerichno-plache-03.jpg

„Никогаш сум немала квалификации за некоја работа, никогаш не би можела да работам нормална работа.“

Погледнете го видеото:

Џеси сега отвори нов Инстаграм профил на кој има само 12.000 следбеници.

https://www.instagram.com/p/BwEB-zNAw3I/

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како до унапредувањето што одамна го чекате? Нема ништо што демотивира повеќе од „тапкањето“ во место кога станува збор за ра...
Шест нешта кои не му ги должите на вашиот шеф Она што му го должите на својот шеф е максималниот напор што треба да го вложите...
5 начини како да се справите со лошиот шеф Што и да е тоа што ги прави шефовите тешки, сите тие имаат неколку заеднички неш...