По пижами на работа?


По пижами на работа?

po-pizami-na-rabota-povekjeКој нуди подобри услови за работа? Гугл, Фејсбук, Твитер, Епл, Микрософт... технолошките компании секако се наоѓаат на врвот. Освен што...


...вработените во тие компании се добро платени, работодавачите на работниците им обезбедиле разни погодности, како што се масажи и други активности за опуштање и забава.

po-pizami-na-rabota

Просториите и условите во кои работат вработените во Гугл одамна се сон на многу работници.

Списанието „Фортуна“ низа години објавува листа од 100 компании за кои е најдобро да работите, затоа што и во време на криза постојат фирми кои што се трудат да ги задоволат вработените и да направат работата да им биде задоволство.

Компанијата Гугл, одамна влезе во легендата, пред сè со својата опуштена атмосфера затоа што вработените можат на работа да дојдат во папучи, бањарка, пижами, можат бесплатно да ручаат, бесплатно да си ги исперат алиштата, да посетат лекар.

Тука се и собите за одмор и игра, базени, спортски терени, флипери и уште многу други работи кои можат да ги прават додека се на работа.

Би можело да ве интересира:

Дали жените поминуваат потешко на интервју за работа отколку мажите? Понекогаш, по исцрпниот процес на барање огласи за работа и праќање CV-а, конечн...
Фрази кои може да ви го уништат односот со шефот и со што да ги замените Независно колку и дали воопшто сте во близок однос со шефот на работа, постојат ...
11 работи што ги прават неуспешните луѓе за време на продолжените викенди Во петок ни претстои слободен ден и продолжен викенд и успешните луѓе веќе знаат...

Најчитани неделава