3 секс пози за сите жени кои имаат болки во грбот (18+)

Секс поза „лажичка“: Ова е најнежната поза за сите кои патат од болки во грбот. Комфорна е, релаксирачка и може да се изведува полека и со многу внимание.

3-seks-pozi-za-site-zheni-koi-imaat-bolki-vo-grbot-18-001.jpg

Како расте бројот на свеќички на роденденската торта, така сè повеќе луѓе имаат проблеми со болки во грбот.

Сепак, тоа не смее да ви застане на патот на сексуалното уживање.

И за вакви ситуации постојат секс пози кои се соодветни и не само што нема да ви ја зголемат болката, туку може и да ве релаксираат и да ви ја намалат.

3-seks-pozi-za-site-zheni-koi-imaat-bolki-vo-grbot-18-07.jpg

Секс пози за сите кои имаат болки во грбот:

Кучешка поза

Кога сте потпрени на сите 4 екстремитети, тоа е многу здраво за вашиот грб.

Грбот е релативно исправен во оваа поза, па со тоа што сте потпрени на дланките и колениците тргате дел од товарот врз него.

3-seks-pozi-za-site-zheni-koi-imaat-bolki-vo-grbot-18-05.jpg

Лажичка

Ова е најнежната поза за сите кои патат од болки во грбот. Комфорна е, релаксирачка и може да се изведува полека и со многу внимание.

3-seks-pozi-za-site-zheni-koi-imaat-bolki-vo-grbot-18-06.jpeg

Лотус

Оваа поза е покомфорна од што мислите. Седите со лице кон партнерот, го имате обвиено со раце и нозе и вие прилагодувате колку и како се движите.

3-seks-pozi-za-site-zheni-koi-imaat-bolki-vo-grbot-18-04.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

21 работа во сексот што секој треба да ја направи барем еднаш (18+) Ако партнерот доживеал оргазам, а вие не, кажете му го тоа и бидете искрени дека...
Гоца Тржан сака секс на јавно место, Ким Кардашијан – кучешка поза: Што им е омилено во сексот на по... Анџелина Џоли сака садо-мазо, а Ријана секси играчки и врзување... Што сакаат на...
„Кучешка“ поза со лисици за авантуристите што сакаат жежок секс (18+) Сакате да го „зачините“ сексуалниот живот? Секогаш можете да пробате нешто ново ...
„Се договараме да имаме секс, па некој заспива“ – Србинки за сексуалниот живот по 9 години брак (18+... „Обично и двајцата сме толку уморни, што некој заспива пред телевизорот. И кога ...
„Мојот дечко им раскажува на колегите за нашиот сексуален живот и не сака да престане - што да права... „Не мислев дека толку многу може да ми пречи што зборува мојот дечко зборува за ...
„Жабa во скок“ - секс поза за врвно уживање (18+) Иако на почетокот може да ви изгледа неудобна, ќе се изненадите колку е лесна пе...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg