3 секс пози за сите жени кои имаат болки во грбот (18+)

Секс поза „лажичка“: Ова е најнежната поза за сите кои патат од болки во грбот. Комфорна е, релаксирачка и може да се изведува полека и со многу внимание.

3-seks-pozi-za-site-zheni-koi-imaat-bolki-vo-grbot-18-001.jpg

Како расте бројот на свеќички на роденденската торта, така сè повеќе луѓе имаат проблеми со болки во грбот.

Сепак, тоа не смее да ви застане на патот на сексуалното уживање.

И за вакви ситуации постојат секс пози кои се соодветни и не само што нема да ви ја зголемат болката, туку може и да ве релаксираат и да ви ја намалат.

3-seks-pozi-za-site-zheni-koi-imaat-bolki-vo-grbot-18-07.jpg

Секс пози за сите кои имаат болки во грбот:

Кучешка поза

Кога сте потпрени на сите 4 екстремитети, тоа е многу здраво за вашиот грб.

Грбот е релативно исправен во оваа поза, па со тоа што сте потпрени на дланките и колениците тргате дел од товарот врз него.

3-seks-pozi-za-site-zheni-koi-imaat-bolki-vo-grbot-18-05.jpg

Лажичка

Ова е најнежната поза за сите кои патат од болки во грбот. Комфорна е, релаксирачка и може да се изведува полека и со многу внимание.

3-seks-pozi-za-site-zheni-koi-imaat-bolki-vo-grbot-18-06.jpeg

Лотус

Оваа поза е покомфорна од што мислите. Седите со лице кон партнерот, го имате обвиено со раце и нозе и вие прилагодувате колку и како се движите.

3-seks-pozi-za-site-zheni-koi-imaat-bolki-vo-grbot-18-04.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што сакаат мажите постари од 40 години во сексот? (18+) Мажите над 40 години признаваат дека ги возбудува кога жената ќе облече нешто од...
Исповед: „Маж ми носи непознати мажи дома и ме тера да имам секс со нив“ (18+) „Првиот пат прифатив само затоа што сакав мојот сопруг да биде среќен. Мислев де...
„Бракот ми се распадна затоа што сум автосексуалец – ниту еден маж не знае како да ме задоволи“ „Јас сум автосексуалец. Во иднина, не се гледам себе со некој друг и тоа е една ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg