Убавината на врските низ илустрации
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Убавината на врските низ илустрации

Пред 3 години, илустраторката Туна Дан почнала да ги објавува своите прекрасни реалистични илустрации за вљубувањето, врските и раскинувањата на социјалните мрежи.

ubavinata-na-vrskite-niz-ilustracii-01.jpg

Таа креира кратки романтични приказни во кои сите можат да се пронајдат.

Еве ден дел од нив:

ubavinata-na-vrskite-niz-ilustracii-1.jpg

ubavinata-na-vrskite-niz-ilustracii-2.jpg

ubavinata-na-vrskite-niz-ilustracii-3.jpg

ubavinata-na-vrskite-niz-ilustracii-4.jpg

ubavinata-na-vrskite-niz-ilustracii-5.jpg

ubavinata-na-vrskite-niz-ilustracii-6.jpg

ubavinata-na-vrskite-niz-ilustracii-7.jpg

ubavinata-na-vrskite-niz-ilustracii-8.jpg

ubavinata-na-vrskite-niz-ilustracii-9.jpg

ubavinata-na-vrskite-niz-ilustracii-10.jpg

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кои години од бракот се најсреќни, а кои најтешки? Не сите парови се свесни за тоа дека кога ќе стапат во брак, обврските во семејс...
Низ илустрации: Како јас го гледам секојдневието, а како мојата девојк... На многу работи во животот, девојките и момците гледаат сосема различно и се нав...
Корејски уметник низ илустрации ја раскажува темната страна на љубовта Корејскиот уметник Хен Ким добро знае што значи да се биде во несреќна врска и т...