10 секс лаги кои сите мажи ги кажуваат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 13-12-2018


10 секс лаги кои сите мажи ги кажуваат

Жените можеби лажат за достигнувањето на оргазам, но мажите се „креативни“ на повеќе секс-теми.

10-seks-lagi-koi-site-mazi-gi-kazuvaat-001.jpg

Според еден сексолог и експерт за интимни врски, Трејси Кокс, ова е листата на 10 изговори и лаги кои сите мажи ги кажуваат, а се поврзани со сексот:

1. „Само сакам да заспиеме заедно. Навистина!“

2. „Се тестирав/прегледав пред неколку месеци.“

3. „Не можам да постигнам оргазам со презерватив.“

4. „Ова никогаш не ми се случило претходно.“

5. „Обично издржувам многу подолго.“

6. „Постојано фантазирам само за тебе.“

7. „Секако дека ти си најдобрата со која сум бил.“

8. „Имаш одличен вкус.“

9. „Речиси и да не мастурбирам кога сум сам.“

10. „Точно знам кога жената постигнува оргазам, а кога го лажира.“

Колку од овие имате слушнато досега?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто некои мажи ги возбудува да ја гледаат својата жена во кревет со ... Списокот на сексуални трендови е прилично долг. Меѓутоа, за еден од нив малку се...
„Како ми стои?“, „Ништо не ми е“ - Работи што мажите ги мразат кај жен... Кога зборуваме за животот на младите брачни парови, има многу работи во кои тие ...
9 тајни за мажите кои секоја жена треба да ги знае Мажите не сакаат премногу зборување за проблемите, туку најчесто веднаш се посве...