10 детали во машкиот изглед на кои жените „паѓаат“


10 детали во машкиот изглед на кои жените „паѓаат“

Иако изгледот не е пресуден, сепак е важен за првиот впечаток кој ќе го остават мажите кај жените.

10-detali-vo-mashkiot-izgled-na-koi-zhenite-pagjaat-01.jpg

Покрај убавината, шармот и смислата за хумор, жените сакаат мажи кои имаат добар стил и се грижат за својот изглед.

Па така, постојат неколку работи во изгледот на мажите на кои жените не можат да одолеат и ги „излудуваат“.

Детали во машкиот изглед на кои жените „паѓаат“:

Стилски очила за гледање

10-detali-vo-mashkiot-izgled-na-koi-zhenite-pagjaat-02.jpg

Модерно одело кое го истакнува телото

10-detali-vo-mashkiot-izgled-na-koi-zhenite-pagjaat-03.jpg

Џемпер од кашмир

10-detali-vo-mashkiot-izgled-na-koi-zhenite-pagjaat-04.jpg

Розови маици и кошули, но соодветни на градбата

10-detali-vo-mashkiot-izgled-na-koi-zhenite-pagjaat-05.jpg

Кожена јакна

10-detali-vo-mashkiot-izgled-na-koi-zhenite-pagjaat-06.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Жените во врска имаат 30% помалку оргазми од нивните партнери Авторката на книгата„Becoming Cliterate: Why Orgasm Equality Matters – And How t...
14 работи кои ги прават жените што се добри во кревет Дали партнерот со вас го има најдобриот секс во животот? Кои карактеристики ве п...
За време на сексот: Ситници кои жените ги засрамуваат, а мажите воопшт... Припадничките на понежниот пол се неретко преоптоварени со тоа каков впечаток ќе...