Остани сингл сè додека не сретнеш маж кој прави 8 работи
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


Остани сингл сè додека не сретнеш маж кој прави 8 работи

Нека не ве лажат убедувањата дека сте премногу пребирливи, па затоа сте сами...

ostani-single-se-dodeka-ne-sretnes-maz-koj-pravi-8-raboti-01.jpg

Вистинската љубов никогаш не се наоѓа во моментите кога сте осамени, кога ви е здодевно или сте само исплашени.

Не се задоволувајте со трошки страст и внимание. Останете сингл додека не најдете маж кој ги прави следниве 8 работи:

1. Останете сами додека не најдете маж кој ги одржува своите ветувања и си стои на кажаниот збор.

2. Останете сингл додека не најдете маж на кој ќе му недостасувате кога не сте до него, и тоа гласно ќе го признава.

3. Останете сами додека не најдете маж чии постапки ќе се поклопуваат со неговите зборови.

4. Останете сами додека не најдете маж кој знае како да работи на проблемите и е свесен дека за недоразбирањата да се решат мора да се разговара.

ostani-single-se-dodeka-ne-sretnes-maz-koj-pravi-8-raboti-02.jpg

5. Останете сами додека не најдете маж кој ќе биде горд што ве има.

6. Останете сами додека не сретнете маж кој ќе ги поддржи вашите идеи, соништа, замисли, планови...

7. Останете сами додека не пронајдете маж кој ќе прави да се чувствувате исполнето, сакано и почитувано во секој дел од денот и животот.

8. Останете сами додека не го препознаете мажот на кој вистински вреди да му се посветите.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

14 работи кои ги прават жените што се добри во кревет Дали партнерот со вас го има најдобриот секс во животот? Кои карактеристики ве п...
14 работи за кои жените најмногу лажат на почетокот на врската Секако дека љубовните врски понекогаш знаат да бидат и тешки, а во такви ситуаци...
7-те најголеми мудрости што ќе ви ја спасат врската, ако ги сфатите на... 69% од вашите проблеми нема да бидат решени. Може само да се справите со нив (за...