Искрени машки исповеди: „Што мразам кај девојка ми?“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Искрени машки исповеди: „Што мразам кај девојка ми?“

„Донесување на одлуки. Мојата бивша никогаш не носеше одлуки, дури ни за работи како тоа каде да пиеме кафе. Ме нервираше тоа.“

iskreni-mashki-ispovedi-shto-mrazam-kaj-devojka-mi-01.jpg

Мажите не зборуваат толку често за проблемите и за тоа што ги мачи, како што го прават тоа жените.

Но, понекогаш и нив им доаѓа преку глава од однесувањето на нивните партнерки.

На Reddit мажи искрено одговараат што мразат кај партнерката:

„Никогаш не ми дава комплименти. Јас секогаш морам да истакнувам колку добро изгледа за да се чувствува добро и да кажувам колку е паметна и прекрасна, а таа никогаш не го прави тоа. Иако нè сметате за силни, и ние мажите имаме потреба од потврда.“

„Би сакал да ѝ кажам: Одведи ме на вечера некогаш, јас возам, јас плаќам, еднаш убаво би било ти да ме истретираш.“

iskreni-mashki-ispovedi-shto-mrazam-kaj-devojka-mi-02.jpg

„Донесување на одлуки. Мојата бивша никогаш не носеше одлуки, дури ни за работи како тоа каде да пиеме кафе. Ме нервираше тоа.“

„Здодеано ми е што мисли дека иницирањето секс е машка работа. Треба и жената да покаже интерес.“

„Ја масирам најмалку еднаш во седмицата и мислам дека конечно е време и јас да добијам масажа за возврат.“

iskreni-mashki-ispovedi-shto-mrazam-kaj-devojka-mi-03.jpg

„Ме нервира што не ме остава на мир кога сум нерасположен. Понекогаш сакам да сум тивок и затворен и тогаш сакам да сум сам.“

„Не сум читач на мисли, сакам отворено да ми се кажува што правам погрешно и што очекува од мене.“

„Потребна ми е емоционална поддршка, да ме ислуша внимателно кога сум имал лош ден на работа, а не секогаш светот да се врти околу неа.“

iskreni-mashki-ispovedi-shto-mrazam-kaj-devojka-mi-04.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Девојка му испринта маица со заканувачка порака на момчето, за кога од... На маицата стои фотографија од неа и описот со „Здраво, јас сум Холи, неговата Д...
30 прашања кои секоја девојка ги има за бившата на дечкото, но ќе ги п... Колку пати сте сакале да прашате која е поубава – таа или вие? Колку пати сте се...
Приказни од хотелот – седми дел Католички Божиќ. За мене ништо посебно, за мојот Ричард сѐ. Ме уби депресија што...